נצרת עילית: רונן פלוט נבחר לראשות העיר

לאחר ספירה של מרבית הקולות עולה כי תושבי נצרת עילית בחרו ברונן פלוט לשמש כראש העירייה החדש של נצרת עילית. פלוט גבר על נתנאל טוויטו ששימש עד כה כמחליפו של שמעון גפסו, ראש העיר לשעבר שפרש לאחר שהורשע בלקיחת שוחד

ראש העיר הנבחר פלוט (פייסבוק)

רונן פלוט נבחר הלילה (רביעי) לראשות עיריית נצרת עילית, לאחר שגבר בפער ניכר על יריבו נתנאל טוויטו בן ה-30. טוויטו החליף את ראש העירייה הקודם שמעון גבסו במשך תקופת השעייתו, לאחר שהורשע בלקיחת שוחד. בעיר לא הביעו התלהבות מהבחירות המקומיות, ושיעור ההצבעה עמד על כ-40% בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פלוט בן ה- 61 עלה לארץ בשנת 1974 ממולדובה, וכיהן בעבר כמנכ"ל הכנסת וכמנכ"ל המשרד לקליטת עליה. "תושבי העיר היו צריכים לבחור בין המשך המצב הקיים לבין יציאה לדרך חדשה, וההכרעה שלהם היא ברורה וחד-משמעית", כתב פלוט בעמוד הפייסבוק שלו. 

הבחירות נערכו, כאמור, לאחר שראש הערי הקודם גפסו הורשע בלקיחת שוחד. בעקבות ההרשעה, נגזרו על גפסו שישה חודשי מאסר בפועל לצד קביעה כי בעבירות ישנן קלון. גפסו עצמו לא התרגש מגזר הדין החמור, והצהיר כי הוא מתכנן לחזור לפוליטיקה, שכן "התושבים זקוקים לי".

בני משפחת גפסו (חדשות 2)

בקרוב יישלח ראש העיר לשעבר לכלא, ולאחר השחרור לא יוכל לחזור לתפקיד בגלל הקלון שנגזר עליו. גפסו ניסה להריץ את בנו, אלירן בן ה-32, לתפקיד הבכיר במקומו - אך לקראת הישורת האחרונה במירוץ פרש אלירן מהמרוץ ופינה את מקומו לטוויטו, נציג הצעירים בעיר - שאמנם זכה לתמיכת גפסו, אך לא לתמיכת תושבי העיר.