"המשטרה עדיין חושבת שאני הרוצח"

אתמול נחשף במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי בלשי משטרה עקבו אחר חגי פליסיאן, בזמן מצעד הגאווה במרכז תל אביב. היום, בריאיון בלעדי, הוא אומר בזעם: "יש לכך רק משמעות אחת: המשטרה עדיין חושבת שאני הרוצח מהברנוער"

"הלכתי עם חמתי ואני רואה שכל הדרך הם מאחורינו, וחמתי בשוק מזה, גם אשתי נבהלה ולא הבינה מה הם רוצים מאתנו" - כך מתאר חגי פליסיאן, את הופעתם הפתאומית של בלשי משטרת ישראל בפתח ביתו רגע לפני מצעד הגאווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פליסיאן שנאשם ברצח בבר נוער ושוחרר לפני פתיחת המשפט לאחר שהפרקליטות משכה את כתב האישום שהוגש כנגדו, אחרי שהתברר שעד המדינה בתיק בידה ראיות הבין כי לא רק אחריו עוקבת המשטרה - צוות בילוש נוסף הגיע לבית אמו ולבית אחיו, יעקב. והכל בשל מצעד הגאווה העומד לצאת לדרך ברחובות תל אביב.

"ביום שישי בערב שחזרתי מבית הכנסת, השוטר יצא אחרי מבית הכנסת. שאלתי אותו מה את רוצה ממני? למה אתם עוקבים אחריי, אז הוא אמר לי אתה יודע ימים רגישים", אמרתי לו מה הכוונה הימים רגישים מה בגלל מצעד הגאווה או משהו? אם אני חשוד בו תעצור אותי, למה אתה עוקב אחריי, מה אני עשיתי? אני יצאתי חף מפשע, אז אם אני יצאתי חף מפשע למה לעקוב אחרי?".

פליסיאן בזמן מעצרו (חדושת 2)

"הצעתי לו לעזוב את המדינה"

"בסופו של דבר מה הם רוצים? מה הם חושבים שאני מהאנשים האלה, שאבוא ואתפרץ ואצעק עליהם?, לא. שלחתי להם בקבוק תפוזים שיהיה להם לשתות. אני לא אבוא ואלך איתם ראש", מתאר פליסיאן את יחסיו המורכבים עם הבלשים.

עד סוף החודש אמורה המדינה לשלם לפליסיאן את הפיצויים - 2.3 מיליון שקלים. הכסף אומר פליסיאן בכעס, לא ימחק את הכתם שממשיך לדבוק בו. "הם עדיין חושדים בי שאני אשם". הם באים ומייפיפים: טעינו שמטעינו", כל היום מבלבלים את המוח שנפצה את חגי, ועדיין יש שם דברים מסריחים מתחת לכל התמונה הדו פרצופית שלהם".

"המשטרה שכחה שחגי פליסיאן, בסופו של יום, יצא זכאי בדין", אומר עו"ד משה יוחאי, פרקליטו של פליסיאן "הצעתי לו לעזוב את המדינה, כי אדם אשר פגע באגו המשטרתי במדינת ישראל, המשטרה תרדוף אותו לעולמי עד".

בעקבות המעקב הלא צפוי אחריו תוהה פליסיאן האם גם בשנה הבאה באירועי יום הגאווה, יעקבו אחריו, "על מה ולמה יש להם לבוא ולהציק לי ככה? על מה? גם ככה זה רודף אחרי, גם ככה אני לא מצליח לשרוד את היום שלי".