תרומת ענק לנתניהו? היועמ"ש יבדוק

שבועיים לאחר חשיפת הפרשה, בלשכת נתניהו שבים ומכחישים כי קיבל תרומה אסורה על סך מיליון אירו מהמיליארדר הצרפתי ארנו מימרן. עוד דווח כי היועץ המשפטי לממשלה הורה לבדוק את עדותו של מימרן בה סיפר על התרומה האסורה לכאורה

בלשכת רה"מ מכחישים (קובי גדעון / לע"מ)

בלשכת נתניהו מכחישים שרה"מ עבר על החוק: שלושה שבועות לאחר שנחשפה פרשת התרומה האסורה לכאורה על סך מיליון אירו של מיליארדר צרפתי לקמפיין הבחירות של נתניהו, בלשכתו מבהירים כי אין כל ממש בחשדות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "מר נתניהו לא קיבל כל תרומה אסורה ממימרן", הבהירו הערב (ראשון) בלשכת רה"מ עקב הפרסומים. "כל טענה אחרת היא שקר. מימרן תרם לפעילות ציבורית של נתניהו בתחילת שנות ה-2000, כשמר נתניהו היה אזרח פרטי ולא מילא כל תפקיד פוליטי".

עוד הוסיפו בלשכת נתניהו כי "פעילות זו כללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק. מימרן שעומד לדין על מעשה הונאה בהיקף של מאות מיליוני דולרים, מנסה להסיט את תשומת הלב ממשפטו ע"י הונאה נוספת".

הערב פורסם בערוץ 10 כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה לבדוק את העדות שמסר מימרן ולבחון האם יש מקום לחקירה פלילית.

המיליארדר שמעורב בפרשה המכונה "עוקץ המאה"

לפני כשבועיים נחשף כי המיליארדר הצרפתי ארנו מימרן העיד במשפט המתנהל נגדו בפריז בפרשה שזכתה לכינוי "עוקץ המאה", בו טען כי תרם סכום של מיליון אירו לקמפיין הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנת 2009. בעדותו, שעסקה בקשריו עם אישים בכירים ברחבי העולם, הוא אמר שתרם את הכסף לקמפיין של נתניהו.

המיליאדר שנאשם בפרשת "עוקץ המאה"

מימרן נאשם שגנב סכום של 282 מיליון אירו ממשרד האוצר הצרפתי בשורה של עסקאות בהן היה מעורב. עיתון "הארץ" פרסם בעבר תחקיר שלפיו מימרן אף מימן לבני הזוג נתניהו חופשה באלפים, ואישר להם להשתמש בדירתו היוקרתית בפריז.

בישראל תרומה מהסוג שנתן לכאורה מימרן היא אסורה לפי החוק - אסור שאדם אחד יתרום סכום כסף גדול כל כך. בצרפת הדבר אינו מהווה עבירה על החוק ולכן במשפט בצרפת לא יתעמקו בעניין.