רמון: "ביקרתי את אולמרט כפרקליטו"

השר והח"כ לשעבר שהיה בין 37 עורכי הדין שביקרו את אהוד אולמרט בתקופת מאסרו הקצרה כפי שפורסם בחדשות 2, טוען כי ביקר את ראש הממשלה לשעבר על רקע יחסי עו"ד-לקוח בלבד. "יש חיסיון על התוכן ופרטי הביקור שלי", אמר בראיון לרזי ברקאי בגל"צ

"ביקרתי את אולמרט כפרקליטו", רמון (Kobi Gideon פלאש 90)

לאחר שאתמול (שבת) עדכן שירות בתי הסוהר את נהלי ביקורי האסירים בעקבות הפרסום בחדשות 2 על מספר המבקרים הרב לו זכה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בתקופת מאסרו הקצרה, טען מקורבו חיים רמון כי ביקר אותו במסגרת מקצועית כעורך דינו. "הביקור שלי נערך במסגרת פגישות עורך דין לקוח, ותוכנו נתון בחיסיון", אמר רמון הבוקר בריאיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגל"צ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי ייפוי כוח ואני משמש כעורך הדין של אלמרט", טען רמון. "הביקור שלי נערך במסגרת יחסי עורך דין-לקוח. יש חיסיון על תוכן המפגשים הללו ולכן אני לא יכול להיכנס לפרטים".

"אני הייתי עורך הדין ה-37 שביקר את אולמרט", ציין רמון. "אני רואה בכך מחמאה, מעצם העובדה ש-36 המבקרים הקודמים לא עוררו עניין גדול כמותי. מאוד מוזר שמייחסים דווקא לביקור שלי כל כך הרבה חשיבות".

בריאיון ציין רמון כי הוא לא רואה כל פסול בביקור, שעומד לדבריו בתכתיבי החוק. "אין עם זה בעיה חוקית", טען. הוא אף התייחס לדבריו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן בנושא ואמר: "אני ממש מתרשם שמבחינה ציבורית זה הפך לעניין מאוד בעייתי אצל ארדן. אני מציע לו להתייחס קודם לראש הממשלה ולעבירות לכאורה שפורסמו בהקשרו בימים האחרונים. הייתי מצפה שיגלה רגישות בעניינים האלו יותר".

אולמרט ורמון (ארכיון) (Michal Fattal פלאש 90)

אתמול דווח כי השר לביטחון פנים גלעד ארדן פנה בעניין ביקורי אולמרט לנציבת שירות בתי הסוהר, וזו עדכנה את הנוהל לביקורי עורכי דין. על פי הנוהל החדש, אסיר יוכל לקבל עד שלושה ביקורים ממשרדי עורכי דין בשבוע, ולא יותר מביקור של משרד אחד ביום (יכולים להשתתף בפגישה מספר עורכי דין מאותו המשרד). כל ביקור יימשך, על פי הנוהל, עד 45 דקות. אפשרות אחרת שנבחנה לפני כן היא שכל אסיר יידרש להציג הסכם שכר טרחה כתנאי לביקור של אותו עורך דין.

מוקדם יותר הבוקר, אמר השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי הוא לא מתכנן שינויים מרחיקי לכת בנהלי ביקור האסירים, אך ציין כי יש צורך לגבש נהלים שיבטיחו כי המבקרים בבתי הכלא יהיו עורכי דין המייצגים את האסירים בפועל. "אני לא מתכוון להגביל ביקורים של עורכי דין את האסירים", טען ארדן ומיד הסתייג, "מבלי להיכנס לשמות, ברור שאם יש מישהו שמבקרים אותו 40 עורכי דין - זה קצת להתייחס בלעג לשירות בתי הסוהר. אני חושב שצריך לייצר כללים כדי לוודא שמי שמבקר את האסיר הוא מי שבאמת מייצג אותו".