השרב הכבד: שריפות ברחבי הארץ

עשרות צוותי כיבוי בסיוע מטוסים מנסים להשתלט על 3 שריפות חורש גדולות - ביער בית קשת, בכפר נין שבאזור עפולה ובשמורת תל דן, שם פונו מטיילים. לא דווח על נפגעים. בכמה מוקדים נוספים פרצו שריפות קוצים

השריפה באזור לכיש

שלוש שריפות יער גדולות פרצו היום (שבת) בשעות הצהריים, האחת בכפר נין הסמוך לגבעת המורה, השנייה ביער בית קשת בגליל התחתון והשלישית סמוך לשמורת תל דן, בעקבותיה אף פונו המטיילים באזור השמורה. צוותים של לוחמי האש פועלים לכיבוי הלהבות. שריפות קטנות יותר פרצו היום במוקדים רבים בשל החום הרב ששורר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לשריפה בשמורת תל דן הגיעו כוחות משטרה, כבאות והצלה ואנשי רשות שמורות הטבע והגנים. כביש הגישה לשמורה נחסם ולא הותרה כניסת מטיילים לאזור עד לסיום הטיפול בשריפה. לכפר נין הוזעקו 17 צוותים של לוחמי האש מתחנת עפולה כדי להשתלט על הלהבות שהתפרשו על פני שטח גדול, וגם שישה מטוסי כיבוי הוזעקו.

בשעה 6:00 בבוקר פרצה שריפת יער גדולה ביער בית קשת בגליל התחתון. יותר מעשרה צוותי כיבוי וארבעה זוגות של מטוסי כיבוי ועליהם חומר מעכב בערה פועלים מהבוקר ועד שעות אלה כדי להשתלט על הלהבות שכבר כילו יותר מ-1,000 דונמים. בכל האירועים לא דווח עד כה על נפגעים.

השריפה בכפר נין, היום

באזור לכיש ישנן מספר שריפות קוצים וחורש, בסדר גודל קטן יותר. בשטח אש בא"פ לכיש, במושב שקף, ביישוב נטע, ביישוב כרמים, במושב שקף ומושב נועם פועלים צוותי כיבוי ומטוסים. על פי ההערכות, רוב השריפות נגרמו כתוצאה מהצתה או מרשלנות, והלהבות לובו על ידי החום הכבד והרוח היבשה.

לאחר התחממות בימים האחרונים, מזג האוויר בכל רחבי הארץ חם היום בהרבה מהרגיל. בגולן, בכינרת, בשפלה בנגב ובאילת חצו הטמפרטורות את רף 40 המעלות בשיא החום. מחר יהיה זה שיא גל החום במזרח הארץ, בעוד ששבירת החום תתחיל כבר במישור החוף עוד קודם. רק בימים שני ושלישי הטמפרטורות ישובו לממוצע העונתי ויהיה לנו מזג אוויר נסבל הרבה יותר.