שריפה בשדה מוקשים: תושבים פונו

תושבי רמת גלעד פונו מבתיהם לאחר שמוקשים החלו להתפוצץ – זאת בשל שריפת קוצים שפרצה בשדה המוקשים הישן. 6 קרוואנים עלו באש, אך התושבים לא נפגעו. התפשטות השריפה לעבר היישוב אלוני שילה נבלמה, ומסתמנת שליטה על הדליקה

שריפת קוצים גדולה פרצה היום (שישי) סמוך לקרני שומרון בשטח שבו נמצא שדה מוקשים ישן. כתוצאה מהאש המשתוללת מספר מוקשים במקום התפוצצו, והוחלט לפנות תושבים באזור רמת גלעד. כביש 55 נסגר לתנועה לסירוגין לשני הכיוונים באזור השריפה. לאחר מספר שעות נמסר מכבאות והצלה מחוז יו"ש כי "מסתמנת שליטה על הדליקה": עם רדת החשיכה תופסק פעולת המטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי כיבוי נערכו במקביל להגנה על אלוני שילה הממוקם דרום מזרחית לדליקה, אך סמוך לשעה 17:20 נמסר כי התפשטות השריפה ליישוב נבלמה. בשריפה פועלים גם צוותים של צה"ל, לצד שתי כבאיות פלסטיניות שתואמו על ידי המנהל האזרחי.

17 צוותי כיבוי ולמעלה מ-50 מתנדבים פועלים בשריפה הגדולה בגבעת משה זר. שישה מטוסי כיבוי הופעלו גם כן על מנת לסייע להם ולהגן על קו הבתים, כמו גם כוחות כיבוי צבאיים. החום הכבד והתנאים הטופוגרפיים במקום מקשים על פעולות הכיבוי. מאגף התנועה נמסר כי נרשמים עומסי תנועה כבדים באזור, והנהגים מתבקשים לנסוע בדרכים חלופיות.

השריפה סמוך לקרני שומרון, היום (דוברות כב"ה, מחוז יו"ש)

משירותי הכיבוי נמסר כי שישה קרוואנים עלו באש ונגרם להם נזק, אך התושבים פונו לפני שהאש הגיעה לבתיהם. האש החלה ככל הנראה משני קרוואנים ומחסן, והתפשטה משם. תוך זמן קצר היא החלה לנוע בכל החזיתות. לוחמי האש הוזעקו מבתיהם ויחידות של מתנדבי כיבוי הוקפצו אף הן.

מוקדם יותר היום פעלו שני צוותי כיבוי של מחוז יהודה ושומרון בשריפת קוצים אחרת בשדה בועז, סמוך לגוש עציון. במקביל, סייעו שני צוותי כיבוי נוספים מאותו מחוז ללוחמי האש של מחוז ירושלים בכיבוי שריפה במבוא ביתר.