"צועדים לאט לאט לחברה שווה יותר"

כ-200 אלף איש לוקחים חלק במצעד הגאווה ה-18 בתל אביב. האירועים הנערכים תחת עומס חום כבד מתפרסים על מספר מוקדים וגורמים לחסימות כבישים רבות. האירועים נפתחו בדקת דומייה לזכר הנערה שירה בנקי ז"ל שנרצחה במצעד הגאווה בי-ם

בחום הכבד ותחת אבטחה כבדה לא פחות, יצא היום (שישי) לדרך מצעד הגאווה ה-18 בתל אביב תחת הסלוגן "נשים לשם שינוי". במצעד משתתפים כ-200 אלף אנשים, מתוכם כ-30 אלף תיירים שהגיעו לעיר במיוחד לקראת המצעד. האירועים החלו בדקת דומייה לזכרה של שירה בנקי ז"ל שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצעד כלל הפנינג בגן מאיר, תהלוכה ברחבי העיר והופעות בבמה המרכזית בגן צ'ארלס קלור.

דקת דומייה לזכר שירה בנקי ז"ל, היום (חדשות 2)

מצעד הגאווה בת"א, היום (חדשות 2)

האירועים נפתחו בשעה 10:00 בהפנינג בגן מאיר בהנחיית הקומיקאית תום יער עם הופעות של סי היימן, שורטי ועוד. לאחר מכן הוזנק המצעד על ידי ראש עיריית תל אביב -יפו, רון חולדאי, ויצא לרחוב טשרניחובסקי, רחוב בוגרשוב, רחוב הירקון ומשם לפרישמן. בפרישמן פינת הרברט סמואל יצטרפו לצועדים משאיות עם תקליטנים ורקדנים שיוזנקו בשעה 13:00. המצעד ימשיך לאורך טיילת הרברט סמואל ויסתיים בגן צ'ארלס קלור לפי הערכות, בשעה 15:00. בתום הצעידה ייערכו ההופעות על הבמה המרכזית. התכנית תונחה בידי השחקנית אסי לוי ותכלול הופעות של קורין אלאל, דודו אהרון, עדן בן זקן ורבים אחרים.

מצעד הגאווה בת"א, היום (חדשות 2)

"אנחנו צועדים לאט לאט לקראת חברה שתהיה חברה שווה יותר, מכבדת יותר, שמאפשרת לכל בן אדם לבטא את חייו כפי שימצא לנכון", אמר ראש העירייה רון חולדאי רגע לפני שהזניק את התהלוכה.

יעל דיין במצעד הגאווה בת"א, היום (חדשות 2)

"יש עוד הרבה מה לעשות, והייתי מבקש דווקא מחברי הכנסת והשרים שמבקרים כעת במצעד לזכור שהמבחן העיקרי בסופו של דבר הוא בחקיקה שמאפשרת לכל בן אדם להינשא, ללדת, לחיות ולבטא את עצמו בעבודה בדיוק כמו כל אחד במדינה הנפלאה שלנו", הוא הוסיף.

רון חולדאי מזניק את המצעד, היום (חדשות 2)

בין אותם פוליטיקאים שאליהם כוונו דבריו של חולדאי הייתה גם שרת התרבות והספורט מירי רגב. "הגעתי יחד עם חברי הקהילה הגאה בליכוד לתמוך ולחבק את כל הנוער, הנשים והגברים שלא תמיד זוכים לחיבוק מהבית", אמרה רגב. "אני גאה בכם ומחזקת אתכם, תהיו מי שאתם, אנחנו צריכים לעשות יותר עבורכם כי מגיע לכם כמו לכל אחד אחר".

"אנחנו צריכים לעשות יותר". רגב

הכבישים החסומים לתנועה:

החל מהשעה 08:00:

- רחוב המלך ג'ורג' בשני הכיוונים מאלנבי עד דיזינגוף
- רחוב טשרניחובסקי  מבוגרשוב
- רחוב חשמונאים מפרץ חיות

החל מהשעה 11:00:

- רחוב בוגרשוב בשני הכיוונים מהמלך ג'ורג' עד בן יהודה
- רחוב מרמורק לכיוון מערב מאבן גבירול
- רחוב ארלוזורוב לכיוון מערב בצומת רחוב אבן גבירול
- רחוב בן יהודה בשני הכיוונים מאלנבי עד ארלוזורוב
- רחוב אלנבי לכיוון צפון מכיכר המושבות עד הרברט סמואל
- רחוב הירקון לכיוון דרום בצומת רחוב נורדאו, ולכיוון צפון מיוסף הלוי (גן הכובשים) ועד פרישמן.
- צומת רוקח/אבן גבירול לכיוון מערב (נמל ת"א)
- רחובות הרברט סמואל/קויפמן משל"ג עד שדרות ירושלים
- שדרות ירושלים  לכיוון צפון משדרות בן צבי עד רחוב אילת

כמו כן, נחסמו לתנועה כל הרחובות החוצים את ציר התהלוכה. לא תותר חניית כלי רכב בציר התהלוכה וברחובות המקיפים את "גן מאיר" החל מהשעה 07:00, רכב חונה ייגרר.