כך מנסה המשטרה להרחיק גורמים קיצוניים ממצעד הגאווה

אחרי המחדל במצעד בירושלים בו נרצחה שירה בנקי ז"ל, שנדקרה על ידי ישי שליסל, נראה שלקראת האירוע מחר בת"א במשטרה לא לוקחים סיכונים. בשיחות טלפון לכמה דמויות שנחשבות "קיצוניות ומועדות לפורענות" הם הוזהרו שלא להתקרב. כך נשמעה אחת השיחות

קציני משטרה ניהלו בימים האחרונים לפחות עשר שיחות טלפון עם פעילי ימין, בהן ניסו להרחיקם מאירועי מצעד הגאווה בתל אביב שיתקיימו מחר (שישי) - בהסכמה. זאת, לאחר שאתמול סירב בית המשפט להוציא צווי הרחקה לשורה ארוכה של דמויות קיצוניות שיכולות להוות סיכון לצועדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר הגיעו שוטרים לביתו של גבר שהביע בעבר תמיכה ברצח שירה בנקי ז"ל על ידי ישי שליסל. והוא לא היחיד שזכה לביקור כזה. בין היתר, יצרה המשטרה קשר עם שורה של פעילים שנכחו בהפגנות של ארגון "להב"ה" לקראת המצעד בירושלים.

באחת השיחות, שהגיעה לידי חדשות 2, ניתן לשמוע כיצד מנסים במשטרה לגרום לפעיל לחתום על תצהיר בו הוא מתחייב לא להגיע מחר לתל אביב. בשיחה בין קצין משטרה לבין פעיל ימין, נשמע הקצין מבהיר לו כי "כל פעולה אקטיבית על מנת לפגוע, לאיים או להטריד מהווה עבירה פלילית". הקצין שואל את הפעיל: "האם בכוונתך להגיע לאזור תל אביב בתאריך 3.6.16 בין השעות 08:00 ל-20:00?", ונענה בתשובה שלילית.

ברקע ההחלטה הזאת עומד המחדל המשטרתי שקדם לרצח שירה בנקי ז"ל. עורך הדין איתמר בן גביר שמייצג כמה מהמורחקים מתח ביקורת: "נניח שאותם פעילים רוצים לקיים מחאה מול מצעד הגאווה. מה קרה? אסור להפגין? אסור למחות? אני מבין את הטראומה שבה נמצאת המשטרה אחרי הפשלה של שנה שעברה, אבל אסור להיגרר לקיצוניות השנייה".