האב ששכח את בנו ברכב: "חשבתי שבחיים זה לא יקרה לי"

יצחק וינגוט, שבנו התינוק מת לאחר ששכח אותו במכונית, מספר על הכאב הגדול וההתמודדות עם האסון. "תמיד כששמעתי על מקרים מהסוג הזה אמרתי 'מסכן האבא', 'איך הוא יכול לחיות עם עצמו'", אמר. הוא קרא לכל מי שיכול לפעול ולקדם התקנת חובה של חיישנים שימנעו מקרים דומים

יומיים אחרי האסון הגדול שפקד את משפחתו, האב ששכח את בנו התינוק ברכב מדבר ומספר על ההתמודדות הקשה. "אי אפשר לתאר מה עובר על אדם באותו רגע", הוא אמר היום (רביעי) בריאיון לרדיו קול חי. "אני זוכר ששמעתי גם על מקרים וגם פרסומות על דברים כאלו ואמרתי שבחיים זה לא יקרה לי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השם ניחם אותי", אמר יצחק וינגוט בהתייחסו למות בנו בן השנה וחצי אליה. "הוא שלח לי מחשבה בראש שהיא מנחמת אותי - אבא שנותן לילדו סטירה הוא נותן את זה בליטוף עם אהבה. המקום שבו התרחש האירוע הומה אדם. עברו מאות אנשים ליד הרכב, הילד היה בתוך האוטו במשך ארבע שעות. השם סינוור מאות אנשים בשביל שאני אזכה להחזיק בו בפעם האחרונה".

"הקב"ה נותן ניסיון והוא גם נותן כח", המשיך. "תמיד כששמעתי על מקרים מהסוג הזה אמרתי 'מסכן האבא', 'איך הוא יכול לחיות עם עצמו'. היום אני יודע שגם האבא לא מסכן כי זה לא קשור אליו וגם אם זה קשור אליו הרי בסופו של דבר אין לו את הילד שלו שהוא כל כך אוהב".

המכונית בה נשכח התינוק (אלי דדון)

"זה ילד מיוחד", אמר וינגוט על בנו. "המילה הראשונה שלו הייתה 'תודה'. זו המילה היחידה שידע להגיד בגיל 10 חודשים. הוא היה האור של הבית. ילד גאון. קשה לי להרחיב".

וינגוט קרא לציבור ההורים לנקוט צעדים מעשיים בכדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד: "אוטו זה לא דבר חשוב ובכל זאת התקינו חיישנים לכל בעיה שיש בו. למה אין חוק שיהיה זמזם לכל כסא תינוק אם הוא במשקל מסויים? אני קורא לכל מי שיש לו השפעה לקדם את הנושא הזה".