שריפת קוצים בבאר שבע, תושבים פונו

צוותי כיבוי מתחנת באר שבע הוזעקו ל-3 מוקדי דליקה בעיר, על מנת למנוע את התפשטות הלהבות. כ-15 בתים פונו והושגה שליטה חלקית על הלהבות

השריפה בבאר שבע (דוברות כבאות)

שריפה מתפשטת בבאר שבע, קיר קרס: שריפת קוצים פרצה היום (שלישי) באזור הרחובות רמב"ם ומורדי הגטאות בעיר. שלושה צוותים מתחנת באר שבע פועלים לכיבוי שלושה מוקדים של שריפות קוצים, הסמוכים לבתים ולמניעת התפשטות השריפה. תושבים פונו, ולא דווח על נפגעים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"תושבי הבתים פונו מבתיהם בשל העשן והחשש מהתפשטות השריפה", נמסר משירותי הכיבוי בבאר שבע. לאחר כחצי שעה הושגה שליטה חלקית על הלהבות: כ-15 בתים וחנויות שהיו סמוכים לשריפה פונו, ואחד הדיירים פונה פיזית. עוד נמסר כי קיר שהיה בסמוך לאזור השריפה קרס כתוצאה מקרינת חום: "צוותי הכיבוי ממשיכים בפעולות הכיבוי וממתינים לטרקטור ומשאית כדי לפנות את הקיר הקורס".

בשבוע שעבר פרצו שריפות ענק באזור ירושלים: תושבים פונו זמנית באזור עמק הארזים ושכונת רמות, ולמרבה המזל לא היו נפגעים. אתמול פרסמו שירותי הכבאות וההצלה מסקנות ראשוניות מחקירת השריפה: "ככל הנראה השריפה החלה בעקבות הדלקת מדורת ל"ג בעומר ערב השריפה באזור אסור להדלקה בשיפולי היער הנמצא מתחת לשכונת רמות ואי כיבוייה בסיום החגיגות".

כמו כן התגלה בחקירה כי תנאי מזג האוויר - רוח צפונית-מערבית ויובש - ליבו את השריפות. הדליקה שהחלה בשכונת רוממה בבירה נבעה, לדברי החוקרים, מ"משחקים באש של בני נוער בשכונה".