תיעוד: הלוחם נרדם, כלי הנשק "נגנבו"

תפקידם של לוחמי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר הוא לשמור על העצירים המובאים למשפט, בהם לא מעט אנשים מסוכנים. בשל רגישות התפקיד נדרשת מהלוחמים ערנות גבוהה, אך מה קורה כשאחד הלוחמים פשוט נרדם בשמירה?

הלוחם הזה ביחידת נחשון של שירות בתי הסוהר היה אמור להיות בשיא הערנות. בזמן שחבריו ליוו עצורים, הוא הופקד לשמור על כלי הנשק ועל הניידת - אלא שבזמן שהמתין ברכב הוא נפל לשינה עמוקה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשהקצין שלו הבחין בכך, הוא החליט לנסות לקחת את מפתחות הרכב ואת הכספת שבה מאופסנים כלי הנשק. הוא היה בטוח שהלוחם יתעשת ויגיב במהירות, אבל זה לא קרה. פריט אחר פריט הצליח הקצין להוציא מכלי הרכב - אפילו ממדיו של הלוחם - מכל הבא ליד.

כעבור דקות ארוכות יצא הקצין עם "שלל" מכובד - לא פחות מתשעה אקדחים, מסמכים מסווגים וחפצים אישיים של הלוחמים. לוחמי יחידת נחשון מובילים כל בוקר עצורים מבתי הכלא לבתי המשפט, בהם גם עצורים ביטחוניים מסוכנים ועצורים מהעולם התחתון. מדובר בתפקיד רגיש ביותר שאין בו מקום לטעויות.

כלי הנשק נלקחו מהרכב (חדשות 2)

"המפקדים הפכו את זה לקומדיה"

"מדובר בעבודה קשה, סיזיפית, יום יומית, מתישה, כאשר החומר האנושי שאיתו מתעסקים הוא חומר אנושי מאוד קשה", הסביר פרקליטו של הלוחם, עו"ד אוהד חן. "האדם הזה פשוט קרס, נרדם. מדובר בלוחם מנוסה מאוד, בעל עבר צבאי מפואר. במקום להסתפק בצילום של תחילת האירוע ולהעיר אותו, המפקדים שלו הפכו את זה לקומדיה והסרטון הופץ בתפוצה רחבה".

בעקבות הסרטון הגישו בשב"ס כתב אישום חמור נגד הלוחם בבית הדין המשמעתי של השירות. במקרה הזה ערנותו של הקצין מנעה מבוכה משב"ס. אפשר רק לדמיין מה היה קורה אילו ההזדמנות הזאת הייתה נופלת בידי אחד העצורים שעליהם תפקידו לשמור.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "נגד הלוחם ננקט הליך משמעתי והמשך שירותו נבחן".