התגלית המפתיעה בפשיטת צה"ל ביו"ש

עופר צעיר התגלה על ידי כוח צה"ל במהלך פשיטה על בית פלסטיני בשכם לאחר שהוחזק שם באופן לא חוקי. הצבי הועבר לשיקום ובמידה וימצא כי הוא יכול לחזור לטבע, בסיום התהליך ישוחרר בשטחי יהודה ושומרון

העופר הצעיר שהתגלה בשכם (מנהל אזרחי א"יוש)

במהלך פעולה לילית שביצעו כוחות חטיבת שומרון, בשיתוף המנהל האזרחי, השב"כ והמשטרה לאיתור אמצעי לחימה ומעצרים בשכם, הופתעו הכוחות לגלות שלל לא חוקי מסוג אחר לגמרי. בביתו של רועה צאן פלסטיני נמצא עופר קטן כבן חודשיים, שהוחזק באופן בלתי חוקי וללא התנאים המתאימים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הצבי הצעיר הועבר ליחידת קצין מטה לענייני שמורות הטבע והגנים של המנהל האזרחי, שימצאו לו מקום בתוך שטחי ישראל, בו יעבור שיקום. במידה וימצא כי הצבי יכול לחזור לטבע בסיום התהליך הוא ישוחרר בשטחי יהודה ושומרון.

יעבור שיקום וישוחרר לטבע (מנהל אזרחי א"יוש)

באזור יהודה ושומרון מתנהל מאבק יום יומי נגד ציד בלתי חוקי ולכידת חיות בר, בעיקר על ידי תושבים פלסטינים המשתמשים בחיות הבר למאכל בשר. יחידת שמורות הטבע של המנהל האזרחי נלחמת בתופעה על ידי סיורים יזומים בשיתוף כוחות צה"ל ויחידות המנהל האזרחי השונות הפועלות באזור, על מנת למגר את התופעה ולפעול בזמן אמת. לעיתים, מבוצעות פעילויות ומארבים נגד ציידים באופן סמוי ולאחר קבלת מודיעין מקדים, זאת לאור העובדה כי הציידים בעלי ידע וניסיון רב וכבר מכירים את הפקחים בשטח.