מפדלים - רק בתל אביב: מדוע מיזם האופניים בבירה תקוע?

נציגי סיעת "ירושלמים" פנו אתמול למשרדי האוצר והתחבורה בבקשה להעביר את התקציב להשלמת המימון להקמת מערך אופניים ברחבי ירושלים, בדומה למיזם "תל אופן" בת"א. אלא שהם נתקלו בתשובה שלילית עם נימוק מקומם: "גם עיריות אחרות יבקשו". משרד האוצר: "פועלים רבות להקמת מערך אופניים". משרד התחבורה: "הנושא בטיפול"

בת"א כבר מדוושים, בירושלים ימשיכו לחכות (חדשות 2)

לפדל כל הדרך לכותל? לפחות לא בקרוב. משרד האוצר סירב אתמול (ראשון) לבקשת נציגי עיריית ירושלים שהציגו בפניו תכנית להקמת מערך של שבילי אופניים והשכרת אופניים בבירה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגי סיעת "ירושלמים", שנטלו חלק בפגישה, טוענים שהסיבה לסירוב הינה חשש שגם "עיריות אחרות יבקשו", זאת בזמן שבתל אביב, משתתף משרד האוצר במימון "תל אופן" - מיזם השכרת האופניים העירוני.

המיזם הירושלמי אמנם קיבל את תמיכתו של מנכ"ל משרד התחבורה, שהבטיח לנציגים הירושלמים כי יינתן מימון לנושא, אולם אתמול הודיע משרד האוצר הודיע כי לא ישתתף במימון.

בשלב הזה, המיזם נתמך על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד התיירות, וחסרים 4 מיליון שקלים על מנת להשלימו. לטענת נציגי העיר, גם משרד התחבורה לא דוחף מספיק לקבלת המימון הדרוש.

תגובת משרד האוצר אמש הכעיסה מאוד את נציגי עיריית ירושלים, זאת לאור העובדה שאת מיזם ה"תל אופן" המוכר בתל אביב, מימנו משרד התחבורה והאוצר, אך למיזם המקביל בירושלים נרשמה התנגדות.

מעיריית ירושלים נמסר: "צר לנו כי נציג תנועת ירושלמים, תמיר ניר, שכבר הגיש את התפטרותו לראש העיר וממחר כבר אינו משמש בתפקידו הוציא דברים שאינם מדוייקים מישיבה פנימית על דעתו בלבד. העירייה תמשיך את השיח המקצועי ושיתוף הפעולה ההדוק עם משרדי האוצר והתחבורה למען התושבים והאינטרס הציבורי".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס להדלפות מישיבות מקצועיות המתקיימות עם גורמים מהמשרד. משרדי האוצר והתחבורה פועלים רבות לקידום ופיתוח מסלולי אופניים, בירושלים ובכלל חלקי הארץ כחלק מהמאמץ להקטין את התלות ברכב הפרטי והקטנת הגודש בדרכים. המשרד רואה בחיוב רשויות מקומיות אשר נרתמות למהלך ומקדמות בתחומן פיתוח של מיזמים המעודדים שימוש באופניים כדוגמת תל אביב, רמת-גן וגבעתיים."

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "מבחינתנו לא ניתנה עדיין החלטה רשמית, הנושא עודנו בדיונים".‎