"שנאת המדינה? לא אצלי בקבוצה"

כמאה אלף חברים בקבוצת הדיור "דירות מפה לאוזן בת"א" התעוררו להודעה שקראה למשתתפי הפגנת השמאל "שהניפו דגלי אש"ף" להוציא את עצמם מהקבוצה. מנהלת הקבוצה, שהתבטאה בבוטות כלפי השמאל גם בעמודה הפרטי, מגיבה לסערה: "לא רוצה שאף אחד ירגיש לא רצוי אלא הם הוא אלים או תוקפני, זה לא עניין פוליטי אלא של ערכים"

קבוצת חיפוש הדירות בתל אביב סוערת - ולא בגלל מחירי הדיור: אחת הקבוצות הבולטות בפייסבוק היא "דירות מפה לאוזן בתל אביב", המונה למעלה מ-100 אלף חברים. הקבוצה העניינית הפכה ביממה האחרונה ל"זירת קרב" פוליטית, לאחר שמנהלת הקבוצה העלתה פוסט שעורר את זעם הגולשים בתגובה להפגנת השמאל שנערכה אמש (שבת)."אני לא נוטה להעלות פוסטים פוליטיים בקבוצה, אבל אם היה כאן ולו מישהו אחד שהשתתף בהפגנה היום בדיזנגוף והניף דגלי שנאה ואש"ף, אנא הועילו (הטעות במקור, א.מ.) להעיף עצמכם מהקבוצה", כתבה מיכל כהן, מנהלת הקבוצה הוותיקה. גולשים רבים זעמו על עירוב הפוליטיקה וכתבו נגדה אמירות קשות - בעוד הפוסט נמחק במהרה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בעמוד האישי כתבה כהן מסרים מעוררי מחלוקת: "אם יש משהו אחד שאני מבקשת מנתניהו, זה לקחת את האזרחות מכל מי שהיה בהפגנה היום בדיזנגוף, זה הכל. הבנתי שהייתה עוד הפגנה של קיצונים פסיכופטיים הערב בדיזנגוף, אפשר בפעם הבאה להעביר את זה לגרמניה? תודה. תעופו מתל אביב כולרות, להקיא עליכם. השמאל זה השטן בכבודו ובעצמו. זהבה גלאון – תיחנקי". בעקבות הדברים חלק מהגולשים אף הקימו קבוצות מתחרות.

לאחר מכן הגיבה לגולשים שזעמו על דבריה: "אני מבינה שיצרתי כעס אבל גם אני בן אדם. האמת? מי שהעזבתי או עזב לבד, אני שמחה כי הבנתי שגם אם אני אומרת משהו שאולי מכעיס, יש מי שמגיב בכעס ויש מי שמגזים, מקלל ומשפיל בצורה נלוזה ואלו בדיוק האנשים שאני לא רוצה בקהילה. אני כאן עבור כולכם, לא משנה פוליטיקה. אם פגעתי במישהו אני מתנצלת. מי שעזב, כנראה שהיה צריך לעזוב".

תגובות הגולשים הזועמות

"הייתה לי בעיה ספציפית עם דגלי שנאה"

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה כהן מדוע החליטה להעלות את הפוסט: "אין לי שום בעיה עם גולשים שמאלנים, לא ציינתי שמאל או ימין. זה היה פוסט מוסרי מבחינתי. ברגע שהבנתי שזה פגע בחברים שמגדירים את עצמם שמאל והם ביקשו ממני בנימוס, אז הסרתי אותו". כהן הוסיפה כי "כמו שאני לא מעודדת בקבוצה שנאה, עליהומים וקללות בין גולשים, לא הייתי רוצה שיהיה אצלי כזה דבר - דגלי שנאה - בהקשר למדינה שכולנו חיים בה. אני גם בנאדם, זו פעם ראשונה – אני לא מכניסה פוליטיקה או ערכים לקבוצה. אבל אני ישראלית וזו קבוצה ישראלית ומשהו שם זיעזע, לא רק אותי אלא את כל הארץ".

"לא אמרתי שאני הולכת לחסום מישהו ולא הזכרתי את השמאל", הוסיפה. "רשמתי שאשמח אם הם יואילו להוציא את עצמם כי אני מעדיפה שלא תהיה פה את השנאה הזו כלפי המדינה שכולנו חיים בה. הייתה לי בעיה ספציפית עם אנשים שהניפו דגלי שנאה נגד המדינה, דגלים אדומים של קומוניסטים – זה היה מהמוסר שלי ומהמקום שלי בלב שאומר שלא יכול להיות דבר כזה. העליתי את זה בלילה וזה חטף הרבה תאוצה ובבוקר אנשים כתבו לי שזה פוגע בהם. היו אנשים שכתבו לי נאצה באופן אישי, העלו עליי הוצאת דיבה, קיללו אותי – אלו האנשים שבסוף נחסמו, בלי קשר לימין ושמאל".

"לא הייתי רוצה שיסתמו לי את הפה, אבל המבקרים צודקים שהקבוצה היא לא פוליטית. ואני אשאיר אותה לא פוליטית. לא רוצה שאף אחד ירגיש לא רצוי אלא הם הוא אלים או תוקפני – אותם הוצאתי מהקבוצה. לא רוצה לערבב חיים אישיים עם הקבוצה, אבל אני אוהבת את כל מי שבקבוצה, כולם היו בניי – אני מנהלת את הקבוצה עשר שנים. ברגע שכתבו לי בצורה מכובדת, הפוסט הוסר. אני לא קוראת להם לחזור – אני אמרתי את מה שעל ליבי, יש דברים יותר חשובים מלייקים. הפכו אותי לשטן וזה היה מוגזם".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il