רוכב אופנוע נהרג סמוך למשמר העמק

כביש 66 גבה קורבן נוסף: גבר כבן 30 נהרג לאחר שנפגע מרכב שככל הנראה לא ציית לתמרור עצור ופגע בו בעצמה בצומת משמר העמק. הרוכב פונה לביתה חולים תוך ביצוע פעולות החייאה אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותו

אילוסטרציה (shutterstock)

רוכב אופנוע כבן 30 נפצע קשה לאחר שנפגע מרכב חולף בכביש 66, סמוך לצומת משמר העמק. צוותי מד"א העניקו לפצוע טיפול ופינו אותו לבית החולים העמק תוך ביצוע פעולות החייאה כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך לבסוף נאצלו הרופאים לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהגענו למקום ראינו אופנוע על הכביש ובמרחק של כ-10 מטר ממנו שכב גבר כבן 30 בהכרה מעורפלת, הוא סבל מפגיעות בראש ובבטן", תאר פרמדיק מד"א יוסרי עואודה. "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני והעלנו לניידת טיפול נמרץ תוך פינוי לבית החולים מצבו התדרדר, ביצענו בו פעולות החייאה וטיפול מציל חיים, כשהגענו לבית החולים הרופאים נאלצו לקבוע את מותו".

מבדיקת הבוחנים בזירת התאונה עולה כי ככל הנראה רכב סובארו שיצא מקיבוץ משמר העמק, לא ציית לתמרור עצור. רוכב האופנוע שנסע מכיוון צומת מגידו לצומת התשבי, התנגש ברכב בצידו הימני האחורי בעוצמה והועף מהאופנוע.

על פי נתוני עמותת אור ירוק, אירעו בכביש 66, משנת 2003 עד אפריל 2016 כ-255 תאונות דרכים, בהן נהרגו 36 בני אדם ונפצעו כ-900 בני אדם. בחודשים האחרונים אף קיימה העמותה מספר הפגנות בשיתוף התושבים שגרים בסביבת כביש 66, האחרונה בהן התקיימה בצומת הכניסה לקיבוץ משמר העמק, בסמוך לתאונה שאירעה היום.

"כביש 66 הוא כביש דמים שגבה את חייהם של עשרות בני אדם בשנים האחרונות וגרם לפציעתם של מאות", אמר שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק. "כמה עוד בני אדם צריכים למות בכביש כדי שמישהו במשרד התחבורה יתעורר ויסכים לשפר את התשתית בכביש? האחריות היא של משרד התחבורה שחייב למנוע את ההרוג הבא".

זירת התאונה בגבעתיים (מושיקו מוסקוביץ, תיעוד מבצעי מד"א)


זמן קצר לאחר התאונה במשמר העמק, נפצעו שני ילדים כבני 12 מפגיעת רכב בשעה שרכבו על קורקינט בדרך יצחק רבין בגבעתיים. צוותי מד"א העניקו לשניים טיפול רפואי ופינו לבית החולים תל השומר ילד אחד במצב קשה מעורפל הכרה, עם פגיעת ראש, מורדם ומונשם וילד נוסף במצב בינוני.

על פי הנתונים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מניין ההרוגים בתאונות דרכים מתחילת השנה עומד על 132 בני אדם, כשמתחילת השנה נהרגו 17 רוכבי אופנוע. רק מתחילת חודש מאי השנה נהרגו 25 בני אדם בתאונות דרכים.