נקבע מותה של הילדה שטבעה עם אמה

בבית החולים וולפסון נאבקו ביומיים האחרונים על חייה של הנערה שטבעה בחוף בבת ים יחד עם אמה. מותה של האם נקבע במקום והיום נאלצו הרופאים לקבוע גם את מותה של הבת. מחקירה ראשונית עולה כי בחוף בו טבעו היו שלטים שמזהירים מפני רחצה ללא מציל בשפה העברית בלבד, בעוד האם והבת היו תיירות מרוסיה

(גילי יערי / פלאש 90)

יומיים לאחר שנמשתה מהמים כשמצבה אנוש, נקבע היום (חמישי) מותה של בת ה-12 שטבעה בחוף הים בבת ים. הילדה ואמה, תיירות מרוסיה שהגיעו לחופשה בישראל, טבעו בחוף טובגו בבת ים. מותה של האם נקבע כבר במקום. אבי המשפחה עושה את דרכו לארץ.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עולה כי השתיים הן תיירות שהגיעו ארצה לבקר חברים המתגוררים בבת ים. הן ירדו לחוף הים ביום הראשון לביקורן ואז אירע האסון. לכל אורכו של החוף אמנם מוצבים שלטים המזהירים מפני הרחצה כשאין שירותי הצלה, אולם הכיתוב עליהם הוא בעברית בלבד.

חוף הים בבת ים

לאחר שנקבע מות האם פונתה הילדה לבית החולים וולפסון כשמצבה אנוש. הרפואים נלחמו על חיה אך ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים, עדכן כבר אתמול כי "סיכוייה לשרוד אינם גבוהים".

אתמול טבעו למוות זוג תיירים נוסף מגרמניה - גבר כבן 60 ואישה כבת 50 בחוף סירונית בנתניה. השניים נמשו מהמים במצב אנוש ובתום פעולות החייאה ממושכות נאלצו צוותי מגן דוד אדום במקום לקבוע את מותם.

חובש בכיר במד"א, רז לוי, היה בחוף סירונית בזמן המקרה והעניק טיפול לאישה שחשה ברע. "תוך כדי שאני מעניק טיפול רץ אליי נער כבן 16 וצעק לי באנגלית שהמשפחה שלו טובעת", סיפר. "התקרבנו למים ובעומק הים זיהיתי גבר ואישה שטובעים. לקחתי שני גלגלי הצלה ושחיתי לעומק המים. הוא הגיע לגבר, שהיה מחוסר הכרה, והעביר את גלגל ההצלה השני לגולש שסייע בחילוץ האישה. "יחד חילצנו את שני הטובעים לקו החוף".