מדורות ברחבי הארץ, אלפים בהילולה במירון

ברחבי הארץ חוגגים המוני בני אדם את ל"ג בעומר במדורות המסורתיות. מאות אלפים צפויים להגיע ביממה הקרובה להר מירון להשתתף בהילולת רבי שמעון בר יוחאי ולרגל האירוע נחסמו צירים רבים. במשטרה מדגישים כי הגעה להר תתאפשר רק בתחבורה ציבורית. הפרטים המלאים

רבבות בני אדם משתתפים הערב (רביעי) ומחר בהילולת הרשב"י המסורתית הנערכת בהר מירון. גם בשאר הארץ מציינים את ל"ג בעומר באלפי מדורות. במהלך ההילולות במירון נזקקו כ-90 בני אדם לטיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מהמאמצים לאבטחת ההילולה, נפרסו אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול ומופעלים אמצעים טכנולוגיים שונים במטרה לשמור על הסדר ולהבטיח את ביטחון המבקרים באירוע. בנוסף למשטרת ישראל, בהערכות לאירוע נוטלים חלק גופי חירום והצלה של המשרד לביטחון פנים - מד"א, כיבוי והצלה ועוד.

כבכל שנה, ההילולה תתנהל סביב זמני הדלקה קבועים מראש. האירוע נפתח בהדלקה הראשונה של חסידות באיאן ויסתיים בהדלקת האחרונה של חסידות תולדות אהרון, ביום חמישי בשעה 19:00. כ-90 מהמשתתפים באירוע נזקקו לטיפול רפואי לאחר שבלו מהתייבשויות, התעלפויות, חבלות קלות וצריכת יתר של אלכוהול. צוותי מד"א העניקו להם טיפול רפואי, ופינו שניים מהם במצב קל לבית החולים זיו בצפת.

קווי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ והמובילים לצפון ולמירון בפרט, תוגברו באופן משמעותי במטרה לאפשר לחוגגים להגיע בנוחות ובבטחה עד למתחם עצמו. הורדה ואיסוף של חוגגים המגיעים בתחבורה ציבורית מתבצעת בסמוך לאתר ההילולה בטרמינלים מוסדרים.

אוטובוסים של חברות הסעה פרטיות יופנו לחניונים בעין הוזים ופרוד. משם יוסעו החוגגים לאתר ההילולה באמצעות שאטלים, ללא תשלום.

גם השנה ימשך סימון החניונים וצירי הולכי הרגל המובילים אליהם בצבעים שונים באופן התואם לצבע כרטיס הנסיעה, וזאת על מנת להקל על החוגגים בהגעה לאתר ועזיבתו. נכים, בעלי תעודת נכה, המוגבלים בהליכה בלבד, יגיעו לחניון "ספסופה" דרך צומת שבע, שם יעלו להסעת "עזר מציון" עד לחלקת הקבר או לחילופין, לחניון עין הוזים דרך מחלף אליפלט.

רכבים פרטיים שיחנו בניגוד להוראות - ייגררו

בסיום ההילולה, בעת היציאה מהאתר, יש לפנות לציר הולכי הרגל התואם בצבעו, בתאורה ובדגלים, את כרטיס הנסיעה. בכל שלב במהלך ההילולה, חל איסור מוחלט על החוגגים לצעוד בכבישים המובילים לאתר מחשש לסיכון חייהם.

קיימת חשיבות רבה להעברת המסרים והדגשים לציבור משתמשי הדרך ולציבור החוגגים עוד בטרם האירוע. לא תתאפשר הגעה למתחם ההילולה ובסמוך לו, בכלי רכב פרטיים לכל אורך השלב העיקרי של האירוע כמצוין לעיל.

הצירים הבאים ייחסמו לתנועת כלי רכב פרטיים החל מיום רביעי, 25.5.16, בשעה 07:00 ועד ליום שישי, 27.5.16 בשעה 7:00:

  • כביש 866 - מצומת חנניה לכיוון מירון.
  • כביש 89 - מצומת חירם ועד מחלף אליפלט, לשני הכיוונים.
  • כביש 886 - מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים.
  • כביש 8900 - מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים.
  • יציאה מצפת לכביש 89.
  • כניסה או יציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900, מכיוון ראש פינה בלבד.

בנוסף, על ציבור הנהגים לקחת בחשבון כי בהתאם לצורך, במהלך ימי ההילולה ובדגש על יום רביעי, קיימת היתכנות לחסימת צירי התנועה הבינעירוניים הבאים:

  • כביש 65 - מצלמון לכיוון קדרים (עפ"י צורך).
  • כביש 85 - מצומת ראמה לצומת עמיעד, לשני הכיוונים (עפ"י צורך).

במשטרה מדגישים כי לא תתאפשר חנייה של כלי רכב פרטיים בצידי הדרך. רכבים אשר יחנו באופן לא מוסדר, יגררו.