"לא לקנות בסופר בו מכים שוטרים"

בכיר בדוברות המשטרה שיתף בעמוד הפייסבוק שלו תמונה הקוראת להחרים את מרכול "סופר יודה" בת"א, שאחד מעובדיו הוכה על ידי שוטרי מג"ב - באירוע שתועד ועורר סערה. הקצין כבר הספיק להסיר את הפוסט ובמשטרה מבהירים: "הוא לא הביע עמו הזדהות"

הצעיר שהוכה (חדשות 2)

ראש מערך הניו-מדיה של המשטרה רב פקד שרון ימינחה שיתף בעמוד הפייסבוק שלו תמונה הקוראת להחרמת "סופר יודה" - המרכול בתל אביב שאחד מעובדיו, מייסם אבו אל-קיעאן, הוכה על ידי שוטרים לאחר שסירב להזדהות בפניהם. את התמונה, עליה נכתב: "לא קונה בסופר שהעובדים שלו מרביצים לשוטרים!", פרסם הבכיר תחת הכותרת "רץ ברשת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יובהר כי הקצין אינו עומד מאחורי התמונה ואין לו יד בעריכתה", הגיבו במשטרה לפרסום הפוסט. "הוא משתף לעיתים תוכן שרץ ברשת, וכך עשה גם במקרה הזה: שיתף את התמונה כאייטם שרץ ברשת, מבלי להזדהות או להסכים עם תוכן הפרסום. מדובר בפוסט שהופק ופורסם ברשת החברתית על ידי אדם שאינו קשור ואינו מייצג את עמדת הארגון".

"הפוסט המדובר פורסם בדף הפייסבוק האישי של הקצין ואינו משקף את עמדת משטרת ישראל בשום צורה", הדגישה דוברת המשטרה. "משהבין הקצין כי אין זה ראוי לשתף תוכן מסוג זה בהיותו לובש מדים, הסיר אותו באופן מיידי".

עם זאת, יש לציין כי במשטרה כן עומדים לצידם של השוטרים בפרשה. "החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם, לכן נאלצו להשתמש בכוח", אמרו בתחילת השבוע. "שניים מהם אף פונו לקבלת טיפול רפואי. בהתאם לנהלים, החומר יישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

ביום ראשון פרסמנו את התיעוד בו נראה מייסם אבו אל-קיעאן, צעיר בדואי מהיישוב חורה שעבד בסניף של רשת "סופר יודה", מוכה על ידי שוטרי מג"ב בלבוש אזרחי לאחר שלא הציג בפניהם תעודת זהות. האירוע, כמו גם התיעוד שלו, עוררו תגובות קשות ברשתות החברתיות, ואף הובילו להפגנת תמיכה בצעיר וכן לקמפיין גיוס כספים עבורו.

מנהל רשת המרכולים קובי כהן תמך בו, והעיד כי "שמונה אנשים היו עליו, לא עזבו אותו לרגע. הם פשוט פוצצו אותו בצורה מחרידה".