בת ים: אישה טבעה למוות, החייאה בילדה

צוותי מד"א הוזעקו לחוף טובגו שבעיר, שם התקבל דיווח על בת 12 ובת 30– ככל הנראה אם ובת - שנמשו מהמים. מד"א קבע את מותה של האישה. מצבה של הילדה, בת 12, מוגדר אנוש. סריקות אחר גבר נוסף‎

אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה (חדשות 2)

אישה כבת 30 וילדה בת 12 - ככל הנראה אם ובתה - טבעו אתמול (שלישי) בבת ים: כוחות מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה באישה, אך נאלצו בסופן לקבוע את מותה. מצבה של הילדה, בת 12, אנוש. היא הובהלה לבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת. נבדקת האפשרות כי אדם נוסף היה עמן, אך הוא טרם אותר. ככל הנראה, מדובר בשתי תיירות שביקרו בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה התקבל דיווח על בת ה-12, שטבעה בחוף טובגו בעיר. זמן קצר לאחר מכן, התקבל דיווח על אישה נוספת הטובעת בחוף הדקלים הסמוך, וגם היא נמשתה. "כשהגענו למקום מצאנו ילדה כבת 12 כשהיא מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה לאחר שנמשתה מהים על ידי עוברי אורח", סיפר חובש רפואת חירום במגן דוד אדום רפי ברכץ, "היא שכבה על קו החוף והענקנו לה טיפול רפואי מתקדם שכלל פעולות החייאה ממושכות עד שחזר הדופק, ואז פיננו אותה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשהיא במצב קשה מאוד".

"במקביל הזעיקו אותנו לחוף הסמוך, שם משו מהמים אישה בשנות ה-30 לחייה", המשיך ברכץ, "היא הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה, ולאחר מאמצי החייאה ממושכים נאלצנו לקבוע את מותה במקום".

מוקדם יותר היום טבע גבר כבן 30 בחוף הים גלי גליל בנהריה ונפגע באורח בינוני. פראמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני במקום, ופינו אותו להמשך טיפול בבית החולים נהריה כשהוא מעורפל הכרה. אמש טבע למוות גבר בן 72 שנכנס למי הכנרת בחוף צינברי. צוללנים של משטרת ישראל משו אותו מהמים, ואז נאלצו לקבוע את מותו.

מתחילת החודש שובתים המצילים בחופים - עם זאת, חשוב לציין כי לשביתה אין קשר למקרה הערב בבת ים, שכן בשעה זו אין מצילים בחופים גם בעת עבודה סדירה. המחלוקת בין האוצר להסתדרות נעוצה מהסכם עבודה ישן שמבטיח לעובדי דור א' 25-30 אלף שקלים לחודש לאורך השנה וכמחצית מזה לעובדי דור ב', במשך שישה חודשים בלבד. דור א' מעוניין בפרישה מוקדמת ודור ב' דרש תוספת שכר - אך האוצר התנגד, והמשא ומתן עלה על שרטון.