עיריית ירושלים: "נערוך יום סטודנט נפרד לחרדים"

לאחר הפרסום בחדשות 2 Online, לפיו היועמ"ש של עיריית ירושלים אוסר על הפרדה בין נשים וגברים ביום סטודנט מיוחד לאוכלוסייה הדתית והחרדית, הודיעה העירייה כי האירוע יתקיים כסדרו. "הסטודנטים רשאים לשבת ולרקוד בהפרדה", נמסר מהעירייה

אילוסטרציה (חדשות 24)

זמן קצר לאחר הפרסום בחדשות 2 Online כי היועץ המשפטי של עיריית ירושלים אסר על קיום יום סטודנט נפרד לדתיים וחרדים בירושלים בשל הפרדה מגדרית, הודיעה העירייה כי האירוע יתקיים, אך ללא מחיצות בין נשים וגברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, עו"ד אלי מלכה, הודיע בחוות דעת ששלח היום (שלישי) כי אין לקיים אירועי יום סטודנט נפרדים לחילוניים ולחרדים, כיוון שבפועל תתבצע באירוע יום הסטודנט הדתי-חרדי הפרדה מגדרית בין נשים וגברים על ידי מחיצות.

בעקבות חוות הדעת והפרסום בחדשות 2 Online, הודיעו בעירייה ‎"האירוע לציבור הסטודנטים הדתיים והחרדים יתקיים כמתוכנן".

"העירייה פועלת על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה ואינה כופה הסדרי הפרדה, אך הסטודנטים רשאים כמובן לשבת ולרקוד בהפרדה ולחגוג על פי רצונם", הוסיפו בעירייה.

היועץ המשפטי נדרש לסוגיה לאחר שבשבוע שעבר ביקשה רשות הצעירים בעירייה, בשמם של סטודנטים חרדים ודתיים, לאשר כ-300 אלף שקלים מכספי העירייה לטובת קיומו של יום סטודנט נפרד, אל מול זה המתקיים בגן סאקר בעוד כשבוע וחצי.

ההפרדה אסורה. ארכיון (רויטרס)

"איסור ההפרדה תקף גם במקום בו הציבור מעוניין בכך"

בבקשה נכתב כי באירוע ה"האלטרנטיבי" צפויים להשתתף בין 1,500 ל-2,000 סטודנטים חרדים ודתיים, המעוניינים באמנים אחרים שיופיעו באירוע, שנבחרו על ידם. הסטודנטים החילוניים זעמו על סכום הכסף שהוקצב לאירוע הדתי והחרדי, ומנגד הסטודנטים שרצו לקיים אירוע נפרד טענו כי הם "לא מתחברים לאירוע המרכזי שחוגגים החילונים".

יום הסטודנט בגן סאקר, ארכיון (פלאש 90)

היועץ המשפטי שם סוף למריבה, והודיע כי ללא קשר לסכסוך על הקצבת הכספים, לא תתקיים הפרדה בין אם על ידי חציצות ובין אם על ידי שלטים, כזו שתפריד בין גברים לנשים. עו"ד מלכה קרא לכל הרשויות המקומיות, כולל ירושלים, לכבד את ההגדרה החד משמעית הזו. "איסור ההפרדה תקף גם במקרים שהציבור עצמו מעוניין בכך, כמו במקרה שלפנינו", ציין היועץ המשפטי.