סולקה מחנות - רק כי ביקשה להניק

כשטל התיישבה בפינת חנות בגדים בקניון ברמת גן כדי להניק את בנה, היא לא חשבה לרגע שהיא עושה משהו לא בסדר, אך למרות זאת ננזפה. אל טל ניגשה אחת ממוכרות החנות שטענה בפניה כי החנות אינה מקום להניק ודרשה ממנה לעזוב. "אישה צריכה להבין את המצב שאמא נמצאת בו כשהילד בוכה לאוכל", אמרה טל לאחר שפרסמה את סיפורה

אילוסטרציה (רויטרס)

טל, אמא לתינוק בן 11 חודשים מרמת גן, רק רצתה להאכיל את בנה בשעה שבה הוא אמור לאכול, אך הייתה באמצע טיול בקניון עם גיסתה שנכנסה לחנות של רשת "תמנון". בזמן שגיסתה מחפשת בגדים, החליטה טל להתיישב בפינה של החנות ולהניק, כשלפתע אחת ממוכרות החנות נזפה בה ודרשה ממנה לעזוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ההשפלה שעברה, החליטה טל לחשוף את הסיפור בפייסבוק. "זאת לא פעם ראשונה שאני מניקה בציבור, תמיד בצניעות יתרה", היא כותבת. טל מספרת שמיד לאחר שהתיישבה בפינה, פנתה אליה אחת המוכרות בחנות וביקשה ממנה לצאת בטענה כי החנות היא אינה מקום להניק. "היא הרימה את קולה עלי, אמרה שזה מקום צנוע. שגברים עלולים להיכנס ודרשה ממני לצאת, הייתי בהלם".

בעקבות נזיפותיה של המוכרת, הפסיקה טל להניק את בנה שהחל לבכות, ולכן יצאה מהחנות עם בנה וגיסתה. תחילה הייתה בהלם ממה שהתרחש, אך לאחר ששיתפה את חברותיה בסיפור היא החליטה שהיא מעלה פוסט לדף הפייסבוק של רשת "תמנון" שם סיפרה את שאירע.

תוך מספר דקות קיבל הפוסט מאות תגובות, רובן של נשים, שהסיפור זעזע אותן ודרשו מהחברה תגובה ראויה למה שהתרחש. "אני במקצועי דולה, מומחית לטיפול בנשים בהריון ולידה, והעלאת מודעות להנקה", מספרת טל, "אולי לא ציפיתי שאישה תוציא אותי מחנות בגדים בגלל שאני מניקה, אישה צריכה להבין את המצב שאמא נמצאת בו כשהילד בוכה לאוכל".

מרשת "תמנון" נמסר בתגובה: "ראשית אנו מבקשים למסור את התנצלותנו באם נגרם חוסר נוחות ללקוחה בחנות שלנו בקניון ביאליק ברמת גן. פרטי המקרה נמצאים בבדיקה, אך עם זאת חשוב לציין כי רשת תמנון המעסיקה מאות נשים, מכירה את הצורך הבסיסי בהנקה ותומכת בכך בכל דרך אפשרית.  אנו עושים את מירב המאמצים כדי לוודא שכל לקוחותינו מרגישים בנוח, ולכבד את רצונותיהם וצרכיהם המגוונים והשונים זה מזה.  יתכן והעובדת התקשתה להתמודד עם הסיטואציה המורכבת אשר דורשת הפגנת רגישות, אך עם זאת, אין להשליך התנהגות של עובדת אחת על מדיניות של רשת שלמה. אנו נבדוק את פרטי המקרה, ובמקרה הצורך, נחדד את הנהלים לעובדים בסניפים כדי לוודא שהיחס ללקוחותינו עומד בסטנדרט שלנו בכל אחת מהחנויות וכי נמשיך להעניק ללקוחותינו חוויית קניה נעימה והוגנת".

לפניות לכתבת:
Avivitm@ch2news.co.il