ארדן: "להפסיק את ההכפשות נגד השוטרים"

סרטון שבו נראה בן 19 מוכה ע"י שוטרים מחוץ לסניף "סופר יודה" בת"א מעורר ביממה האחרונה ביקורת וטענות על אלימות משטרתית. מי שמתייצב לצד המשטרה הוא השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שקרא להמתין עם הביקורת עד לתוצאות הבדיקה, והוסיף: "אני מציע לבדוק איך נגמרים אירועים במשטרות אחרות בעולם כאשר חשוד מסרב להזדהות"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מגבה הערב (שני) את משטרת ישראל על רקע הסערה סביב סרטון שבו נראה צעיר בן 19 מוכה על ידי שוטרים מחוץ ל"סופר יודה" בתל אביב. "אני מציע לכל המתלהמים והמכלילים כנגד המשטרה להמתין לתוצאות בדיקת האירוע", אמר ארדן. "בשביל זה עושים תחקיר ובדיקת מח"ש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדן ציין שגם מייסם אבו אל-קיעאן, הצעיר שהוכה, אמר כי סירב להזדהות. "בואו נמתין לבדיקה ונפסיק להתגולל על אלפי שוטרות ושוטרים שעושים הכל כדי למנוע פיגועים ולזהות שוהים בלתי חוקיים", אמר ארדן. "אם מישהו פעל בניגוד להנחיות - ימוצה עמו הדין, אבל למה ההכפשות כנגד כל מי ששומר ומגן על כולנו?".

מגבה את המשטרה. ארדן (פלאש 90)

בשורת ציוצים שפרסם בטוויטר התייחס ארדן גם לסרטון נוסף מהימים האחרונים, שבו נראה שוטר עוצר באלימות צעיר חרדי מבית שמש. "בואו לא נשפוט לפי סרטון שמראה תמונה חלקית", אמר. "לא אתן להפוך את החריג לכלל, כל מקרה ייבדק לגופו".

"צריך לקחת בחשבון שלפעמים עם החשוד מציג תמונה חלקית ומטעה של האירוע", הוסיף. "וכן, הרבה פעמים מעצר חשוד זה דבר שלא נראה נחמד בסרטון וידאו, זה לא אומר שהוא לא היה מוצדק. אני מציע לבדוק איך נגמרים אירועים במשטרות אחרות בעולם כאשר חשוד מסרב להזדהות".

"ניסיתי להתגונן, ביקשתי שיפסיקו"

אמש שוחרר מייסם אבו אל-קיעאן ממעצר. שעות ספורות אחרי האירוע האלים שתועד במצלמות, הוא שחזר באוזני כתב חדשות 2 כיצד התבקש על ידי שוטרים בלבוש אזרחי לתת את תעודת הזהות שלו, וכשביקש לראות שוטר במדים מצא עצמו תוך דקות מותקף קשות - לעיני עוברי אורח רבים ברחוב הסואן.

"השוטרים אמרו לי 'מי אתה, בסך הכול עובד בסופר'", שחזר אל-קיעאן. "אני לא יודע למה הם תקפו אותי, שאלתי אותם". הוא הביע זעם רב על התנהגות השוטרים. "אני כועס מאד, הם שמו את הכבוד שלי מתחת לרצפה".

במשטרה טענו אתמול כי אל-קיעאן התנגד למעצר ואף נשך את אחד השוטרים בתקרית. על כך הוא אומר: "אני לא התחלתי בכל הקטטה הזו. קיבלתי מכות, ביקשתי מהם להפסיק ואם נשכתי מישהו תוך כדי, זה היה כי ניסיתי להגן על עצמי".