"שמונה הכו אחד, זה היה מחריד"

התיעוד שבו נראים שוטרים מכים עובד "סופר יודה" בת"א ("רק בגלל שהוא ערבי") מעורר סערה. דודו של הצעיר: "השוטרים אמורים לתת ביטחון וזה מה שהם עושים?". הפגנה ספונטנית מול המרכול: "לא מקרי, זו הסתה"

הסרטון שצולם היום מחוץ לסניף "סופר יודה" במרכז תל אביב, ובו נראה עובד במקום שמוכה על ידי שוטרי מג"ב בלבוש אזרחי, ממשיך לעורר סערה: מחוץ לבית העסק ברחוב אבן גבירול התכנסו הערב כמה עשרות בני אדם למשמרת מחאה בטענה כי הרקע לתקרית היה גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "זה לא מקרי, זאת הסתה!", "הגזענות מתחילה בממשלה", "משטרה, גזענות לא מגנה עליי" ו"סולידריות נגד הגזענות". אחד מהמפגינים, שעובד עם הצעיר שהוכה, אף נשא שלט "החלמה מהירה חבר".

משמרת מחאה בתל אביב (דוברות חד"ש)

"שמונה אנשים היו עליו, לא עזבו אותו לרגע", סיפר קובי כהן, מנהל הרשת ומעסיקו של הצעיר. "הם פשוט פוצצו אותו בצורה מחרידה, לא ייאמן". עדי ראייה נוספים שנכחו במקום העלו לפייסבוק פוסטים זועמים. "הוא חטף מכות שלא ראיתם בחיים שלכם", כתב אחד מאותם עדי ראייה. "לקשישה ששואלת למה הם עושים ככה, הם צועקים 'לכי מפה לפני שנגמור גם אותך'".

"השוטרים אמורים לתת ביטחון וזה מה שהם עושים?"

"המשטרה אמורה לאכוף את החוק ולהגן על האזרח, אבל היא משמשת כפושע, כעבריין אלים", אמר ראאד, דודו של הצעיר, בשיחה עם חדשות 2 Online. "מחריבים פה מרקם חברתי שנבנה במשך 68 שנה, דו קיום, שותפות, הורסים לנו הכל".

"הילד הזה בסך הכל בן 19, יצא לתל אביב כדי לעבוד ולחסוך כסף כי בשנה הבאה הוא רוצה ללכת ללמוד", הוסיף. "אנחנו עוד לא יודעים מה חומרת הפציעה שלו וגם מה הטראומה ואיך זה ישפיע על העתיד שלו. המשטרה אמורה לתת לנו ביטחון וזה מה שהם עושים?".

בעקבות התקרית פנה ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) לשר לביטחון הפנים - "לבקש תשובות לגבי מה שנראה, על פניו, כלינץ' לאור יום, תקיפה של אזרח חף מפשע בידי שוטרים רק כי הוא ערבי". חנין הוסיף: "הבעיה רחבה הרבה יותר. הרוח הרעה של הגזענות, שמנשבת מהשרים ומחברי הכנסת של השלטון, מתורגמת למציאות בלתי נסבלת של אלימות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לתיעוד: "החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם, לכן נאלצו להשתמש בכוח. שניים מהם אף פונו לקבלת טיפול רפואי. בהתאם לנהלים, החומר יישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

בתום דיון שנמשך לתוך הלילה קבעה השופטת בבית משפט השלום בתל אביב כי לצורך המשך החקירה אין צורך להשאירו במעצר, והוא יוכל להשתחרר למעצר בית בבית הוריו בישוב חורה, בתנאי שלא יצור קשר עם כל אחד מהמעורבים בקטטה. הצעיר נלקח מבית החולים לחקירה בסופה שוחרר לביתו.