באר שבע נצבעה אדום: "אושר מטורף"

לראשונה מזה 40 שנה, זכו אוהדי הפועל באר שבע לחגוג אליפות מדינה - באיצטדיון, בבית ואפילו בחו"ל. "היינו חייבים את זה לעיר", אמר המאמן בכר בדמעות, וכוכב הקבוצה ברדה הוסיף: "אני לא מעכל, אחרי 40 שנה זה מגיע לקהל ומוקדש להם". צפו

העיר לבשה חג (בן מיטלמן, חדשות 2)

ערב היסטורי בבאר שבע: אחרי 40 שנים נטולות צלחת, הפועל באר שבע זכתה הערב (שבת) באליפות המדינה בכדורגל לאחר שגברה 3-1 על בני סכנין. המשחק המרגש נערך באיצטדיון טוטו-טרנר שבבאר שבע, שזו העונה הראשונה בה הוא מהווה איצטדיון בית לקבוצה האדומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוהדים המסורים חגגו את הניצחון באיצטדיון ומחוצה לו. יותר מ-16 אלף אוהדים צבעו את טרנר באדום, ובתום המשחק אלפים הגיעו גם למוקדים שונים ברחבי העיר על מנת לחגוג. אלפים גם צפו במשחק מביתם - ואף מחוץ לישראל.

"מסירות אמיתית היא שבנסיעת עבודה אבא שלי קם ב-3:00 במלון בבנגקוק כדי לראות משחק כדורגל ממסך של טלפון נייד, ואת הקבוצה שלו לוקחת אליפות אחרי 40 שנה", כתבה הגולשת הדר סבג, "מתנצלת מראש בפני התאילנדים ששמעו שאגות שמחה בקומה ה-38".

מאמן הקבוצה, ברק בכר, התרגש עד דמעות בסוף המשחק. "מגיע לחבר'ה האלה על מה שהם עושים", אמר, "מגיע קרדיט לכולם, זה מעבר לתואר אישי שלי: היינו חייבים את זה לעיר. לא חושב שנעכל את זה, עברנו דברים אדירים".

"שמחה שיכולנו להעניק לאוהדים את השמחה הזו"

"אני חייב תודה למשפחה שלי ולקהל, שבכל משחק נתן הצגה", אמר מי שנבחר לשחקן העונה, אליניב ברדה, "אחרי 40 שנה זה מגיע להם ומוקדש להם. אני עוד לא מעכל", הודה, "אני בטוח שהערב-מחר כבר אעכל. כולנו מאושרים, תמיד האמנו בעצמנו".

אליניב ברדה וילדיו (חדשות 2)

"אני רואה את כל הקהל, ואני כל כך מתרגש בשבילם", אמר מאור בוזגלו, קשר הקבוצה, "זה ערב היסטורי ומהנה, אני חושב שיזכרו את הקבוצה הזו לעוד המון שנים. אני חושב שזו אליפות של האוהדים", הוסיף, "זה by far הרגע השמח ביותר בקריירה שלי. יש לנו חבורה של ווינרים".

בעלת הקבוצה, אלונה ברקת, לא הצליחה להסתיר גם היא את ההתרגשות. "זה אושר מטורף, המון זמן חיכינו לזה", אמרה, "זו עיר מופלאה עם אוהדים מדהימים שרצו את זה כל כך - וכל כך רצינו לתת להם את זה. הייתה לנו עונה מופלאה, ואני כל כך שמחה שזכינו להעניק להם את השמחה הזו".

אחרי 40 שנה: צלחת האליפות (חדשות 2)

"אין ראויה יותר מהפועל באר שבע לזכות העונה באליפות"

יושב ראש התאחדות הכדורגל עופר עיני בירך את הקבוצה. "זהו יום חג עבור העיר באר שבע, אוהדי הקבוצה והכדורגל הישראלי כולו", אמר, "החברה הישראלית והכדורגל שלנו צריכים היום להיות גאים בזכייה של באר שבע ובבשורה שמגיעה עמה".

"זה הכל בשביל האוהדים" (בן מיטלמן, חדשות 2)

גם שרת התרבות והספורט מירי רגב הצטרפה לחגיגות: "40 שנה המתינו אוהדי הפועל באר שבע והעיר כולה לחזור לקדמת הספורט הישראלי והערב זה קרה - בירת הנגב הפכה לבירת הכדורגל. אני מברכת את הקבוצה על זכייתה באליפות המדינה ומברכת את אלונה ברקת על מפעל חיים ספורטיבי וחברתי שראוי לכל שבח. כבוד גדול מגיע גם למכבי תל אביב על שנתנה פייט ראש בראש עד הסוף. אני מאחלת להפועל באר שבע עוד הרבה הצלחה ומקווה שתביא לנו כבוד גם באירופה".

אלונה ברקת על גבו של עידן ג'ונם כהן (חדשות 2)

אלישע לוי, מאמן נבחרת ישראל שאימן בשנה שעברה את באר שבע, אמר בתום המשחק: "אין ראויה יותר מהפועל באר שבע לזכות העונה באליפות. התואר היום מגיע לאחר תהליך ממושך, ומהווה הוכחה לכך שבכדורגל אין קיצורי דרך. אני שמח בשמחת האוהדים, העיר, הבעלים, השחקנים והצוות המקצועי בראשות ברק בכר על הזכייה. אין לי ספק כי גם בשנים הבאות באר שבע תתמודד על כל תואר וברור לי כי המועדון ימשיך להתפתח. מדובר בקבוצה שנמצאת כל הזמן במגמת שיפור ובמועדון שרק הולך ומתפתח. זה בהחלט דבר חשוב לכדורגל הישראלי וגם נבחרת ישראל תצא נשכרת מכך. חיבוק גדול לחברים הרבים וברכות מקרב לב לאלופה החדשה שלנו".

השתתף בהכנת הכתבה: תמיר סטיינמן