התקנה החדשה תגביל את הנערים?

החל מאתמול, הנסיעה על אופניים חשמליים מותרת לבני 16 ומעלה בלבד. למרות התקנה החדשה, עושה רושם שבני הנוער לא ממש מתרגשים ממנה וממשיכים לדהור ברחובות. גם מוכרי האופניים החשמליים לא מדווחים על ירידה במכירות

התקנות החדשות האוסרות רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16 נכנסו אתמול (רביעי) לתוקף, אבל נראה שלפחות מבחינת הילדים - שום דבר לא הולך להשתנות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בני נוער רבים שטרם מלאו להם 16 שנים טוענים כי אינם מודעים לחוק, כך עולה משיחות שהתקיימו איתם בשיתוף עמותת "אור ירוק". חלקם אף הודו כי למרות התקנות וגילם הצעיר, הם לא יפסיקו לרכוב על כלי התחבורה.

כבר כיום רבים מהם אינם מצייתים לחוק

למרות האיסור על רכיבה עם האופניים החשמליים על המדרכות והחובה לחבוש קסדה, בני נוער רבים מספרים כי הם אינם חובשים קסדה ולמרות שהם עוברים על החוק, הם מעולם לא נעצרו על ידי אף גורם אכיפה. לדברי מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבוהב בכדי להילחם בתופעה, יש להעביר את האחריות הפיקוחית לפקחים העירוניים ו"לתת להם את הסמכות לאכוף את הנסיעה המסוכנת".

ההורים משתפים פעולה עם הילדים: "אני קונה לי"

אולם למרות כניסת החוק, בתמימות או שלא, גם מוכרי אופניים רבים מכחשים את כניסתם של התקנות לתוקף. מוכרים רבים בחנויות אופניים אינם מזהירים את הקונים על איסור רכיבה לילדים מתחת לגיל , כך שצעיר שירכוש זוג אופניים צפוי לעבור על החוק.

יש לציין כי ישנם מוכרים אשר מנסים להסביר להורים כי על פי התקנות חל איסור לילדים מתחת לגיל 16 לרכוב על אופניים חשמליים, אולם לא פעם נתקלים המוכרים דווקא בהורים שעוברים על החוק. "כשאבא לילד מתחת לגיל 16 מגיע לקנות אופניים, ואני אומר לו שאסור לרכוב מתחת לגיל 16, אז האב עונה: 'אני קונה לי, אני רוצה אופניים קטנים'", מספר מוכר בחנות אופניים חשמליים.

בשנה שעברה נהרגו ארבעה בני אדם בתאונת אופניים חשמליים, ונפצעו 483. מתחילת השנה נהרגו שלושה בני אדם. כעת נותר לראות האם התקנות החדשות ייאכפו, בכדי למונע נפגעים נוספים.