חומר כימי דלף ממשאית בירושלים: תושבים דיווחו על בחילות והקאות

תושבים בשכונת פסגת זאב שבבירה הבחינו בחומר בלתי מזוהה שדלף ממשאית בשדרות משה דיין, חלק מהם ששהו בסמוך לאזור הדליפה סובלים מהקאות, בחילות ומצריבות בעיניים. צוותי ניטור טפילו במפגע, שהתברר כחומר צואתי. כעבור כשעה, נפתח האזור מחדש לתנועה והתושבים חזרו לשגרה

החומר שדלף על הכביש, הבוקר (כבאות והצלה ירושלים)

חומר מסוכן דלף, המפגע טופל: חומר בלתי מזוהה דלף הבוקר (שלישי) ממשאית במהלך נסיעה בשדרות משה דיין שבשכונת פסגת זאב בבירה. מספר אזרחים ששהו סמוך למקום בו דלף החומר דיווחו על בחילות והקאות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לוחמי אש מהיחידה לטיפול בחומרים מסוכנים וצוותי ניטור הוזעקו לזירה על מנת לטפל בדליפה - וההמלצה שהועברה מטעמם למשטרה היא להנחות את התושבים להסתגר בבתיהם ולא להפעיל את מערכות המיזוג. כעבור כשעה, הושלם הטיפול בחומר המסוכן שדלף - והתושבים הונחו לחזור לשגרה.

צוותי ניטור והצלה במקום (כבאות והצלה ירושלים)

יחידת החומרים המסוכנים והניטור של כבאות והצלה מחוז ירושלים פעלה במקום, לאחר שהחומר שדלף מהמשאית נשפך על הכביש. אזרחים שגרים בסמוך דיווחו בנוסף לבחילות ולהקאות גם על צריבות בעיניים וריח חריף. בעקבות דליפת החומר שנמצא על הכביש, שדרות משה דיין נסגרו לתנועה ממאיר גרשון ועד לרחוב חיים תורן - ונפתחו כעבור כשעה.

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בחומר צואתי שקיים חשד לפיו הוא מכיל חומרים כימיים וככל הנראה שנשפך מביובית שחלפה במקום, שם הצטברה שלולית בגודל של 30 מטרים.
צוותי החומ"ס והניטור של כבאות והצלה ירושלים בפיקודו של רשף איתן צליח, הצליחו לשטוף ולאסוף את החומר הכימי שנשפך.

הכביש נפתח מחדש לתנועה (כבאות והצלה ירושלים)


לאחר ביצוע ניטור יסודי של כל האזור באמצעות גלאים ואמצעים נוספים, וכן הערכת סיכונים שבוצעה בשטח, הוחלט על סיום ההסתגרות האזרחים באזור וחזרה לשגרה מלאה.
נסיבות האירוע נחקרות.