תיעוד: שוטר שולף נשק לעבר מפגינים חרדים

בתיעוד בלעדי שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה שוטר מג"ב שולף נשק, דורך ומכוון לעבר מפגינים חרדים בי-ם, במהלך מחאה נגד מעצר עריק חרדי באילת. צלם הסרטון טוען שהאירוע התרחש הלילה. "הם התפרעו בלי רסן, תוך איום בנשק חם על מפגינים שעמדו על המדרכה", אמר הצלם. המשטרה: הסרטון מציג תמונה חלקית, השוטרים הותקפו

תיעוד בלעדי: עימות חריף פרץ בירושלים בין כוחות משמר הגבול לבין קבוצת מפגינים חרדים באזור שדרות חיים בר-לב בעיר. במהלך העימות נראה אחד מאנשי מג"ב במקום שולף מה שנראה כמו אקדח, דורך אותו ומכוון לעבר המפגינים. תיעוד האירוע הגיע לידי חדשות 2 Online.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי צלם הסרטון, האירוע החריג התרחש הלילה במהלך הפגנה של חרדים מהפלגים הקיצוניים נגד מעצרו של עריק חרדי באילת לפני כשבוע וחצי. בשלב זה עדיין לא ברור מה קרה לפני או אחרי דריכת הנשק, אך לפי דיווחים שונים הייתה במקום אלימות שהופנתה כלפי השוטרים. מאז מעצר העריק נערכו הפגנות מחאה של חרדים ברחבי הארץ.

"הייתה תהלוכה על המדרכה בלי שום בעיות, אבל המשטרה לא הייתה יכולה לראות את ההפגנה עוברת בשקט והייתה חייבת להתפרע", אמר אחד המפגינים שצילם את האירוע. "הם התפרעו בלי שום רסן, תוך איום בנשק חם על מפגינים שעומדים על המדרכה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הסרטון מציג תמונה חלקית של אירוע סדר ציבורי אלים. מחקר ראשוני של העובדות, עולה כי במהלך מעצר של חשוד בהפרת סדר, הקיף המון זועם את השוטרים, תוך ניסיון אלים לסכל פעולת אכיפה מתחייבת שהתבצעה, כאשר חלק מהחשודים אף תקפו באמצעות מקלות ואבנים את השוטרים.
כתוצאה מעוצמת האלימות שהופנתה כלפי השוטרים, פונה שוטר לטיפול רפואי ושוטר שחש מאויים שלף את אקדחו. יחד עם זאת, בהתאם לנהלי המשטרה, מתבצע תחקיר מבצעי לבחינת כלל נסיבות האירוע".