חוגגים עצמאות בפארקים ובבסיסים

אלפים החליטו לבלות את חג העצמאות מחוץ לבית ויצאו לעשות על האש בפארקים ולבקר בבסיסי צה"ל שנפתחו למבקרים. עומסי תנועה רבים הורגשו בכבישים, וחלק מהבסיסים נסגרו בשל העומס הרב. גם בכינרת הורגש עומס מבקרים כבר משעות הבוקר, והחופים נסגרים ונפתחים לסרוגין

המוני בית ישראל יצאו לחגוג את יום העצמאות בפארקים, בשמורות הטבע ובבסיסי צה"ל. בעקבות עומס המטיילים, עוומסי תנועה כבדים הורגשו בכבישים, והכניסה לחלק מהבסיסים נחסמה.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-150,000 אלף מבקרים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים במהלך היום. עומסים כבדים מאוד הורגשו בעיקר בגן לאומי אשקלון, גן לאומי קסטל, גן לאומי תל-אפק, שמורת טבע עיינות צוקים, גן לאומי עין חמד ושמורת טבע בניאס.  גם בשמורת טבע עין-גדי, גן לאומי גן השלושה (הסחנה) וגן לאומי קיסריה הורגש עומס כבד.

חוגגים עצמאות (רויטרס)

ממשטרת התנועה נמסר כי עומסים כבדים נרשמו בכבישים המרכזיים בצפון הארץ בהם: כביש 4 מעכו וצפונה, כביש 70 מיגור לכיוון דרום ומיקנעם צפונה, כביש 73 באזור הכניסה לבסיס חיל האוויר ברמת דוד ומחלף גולני.

במרכז הארץ הצטברו עומסים בכניסה לבסיס לטרון - מה שהביא לסגירתו, בכביש 1 נרשם עומס ממחלף שורש מזרחה, גם כביש החוף וכביש חיפה תל אביב הישן נרשמו עומסים באזור גוש דן והשרון.

בים, בפארקים ובבסיסים (עופר חן)

מרשות הכינרת נמסר כי בכל 15 החופים של איגוד ערים כינרת נופשים בשעות אלו 25 אלף איש. כל החופים סביב הימה, נפתחים ונסגרים לסרוגין בשל עומס המטיילים. ברשות הכינרת מעריכים כי הצפי הוא ששיא המבקרים יירשם בשעות הערב, ולכן שירותי ההצלה הוארכו על לשעה 19:00.

חוגגים בתחנת הכיבוי בראשון (כבאות והצלה)

(כבאות והצלה)

הישראלים הדרימו והגיעו בהמוניהם גם אל אזור ים המלח ובקעת הירדן. מרשות הטבע והגנים נמסר כי שמורת עיינות צוקים הסמוכה לים המלח נסגרה בשל עומס מטיילים.

(שחר שכומן, פלאש 90)

עומס בבסיסי חיל האוויר (אסף רופא)

כמדי שנה, תחנת הכיבוי בראשון לציון פתחה את שעריה לציבור הרחב והורים וילדים רבים הגיעו על מנת להצטלם עם לוחמי האש. המבקרים זכו להכיר את רכבי הכיבוי, ציוד לוחמי האש ועברו הסבר על תפעול הציוד. במהלך היום לוחמי האש ביצעו תצוגת תכלית של סולם הגבהים, הסלנת מים ואף הילדים נהנו מבריכות קצף.

מעל 82 אלף מבקרים הגיעו לאתרי המורשת ברחבי הארץ, חלקם שלבו את הביקור באתר עם פעילויות כגון: פיקניק בחיק הטבע ושחייה בים. זו השנה השישית שאתרי המורשת נפתחים לציבור הרחב ללא עלות, יוזמת משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.