"חייבים להיטען בכל פעם מחדש בכוח ובאהבה"

זהו יום הזיכרון השני שמציינת משפחת רובל מחולון, מאז הבן בניה ז"ל נפל במבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. אלא שהמשפחה לא מתמודדת לבדה עם הכאב שלא מרפה. לבית המשפחה הגיעו היום חברים ומכרים על מנת לתמוך בהורים ובאחים, שהופתעו מעוצמת האהבה. "החיבוק הוא אדיר. חשבתי שכבר אי אפשר להפתיע הורים שכולים", מספרת אמו

עשרות קרובים וחברים הגיעו לדירתם הקטנה של הוריו של סמל ראשון בניה רובל ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. זהו טקס ישראלי כל כך, שנערך באלפי בתים בישראל ביום הזה, בו בתי הורים שהפכו לאתרי עלייה לרגל לאנשים שאהבו את הנופלים. "הם הילדים שלי", אומרת עדה רובל, אמו של בניה ז"ל שמחבקת כל צעיר שנכנס בדלתה. "הם איתי מהרגע הראשון, שלא כמו הילד שלי, הם חזרו הביתה, ועל זה אני מאושרת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהמרפסת בקומה השנייה בבניין הדירות בחולון נשמעים קולות שירה, החברים עם גיטרה שרים שירים שבניה אהב. הזמר רותם כהן הגיע למקום כדי לנגן שיר שבניה אהב במיוחד - "אל העולם שלך". החברים והמשפחה הצטרפו ולאחר מכן ניגן כהן שיר שכתב בהשראתו בן דודתו, שהיה חובש פלוגתי ולחם לצד בניה ביום שנהרג.

אמו של בניה ז"ל בסלון ביתה, היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

עדה, שהשכול הולך עמה כל ימות השנה, לא יכולה הייתה להסתיר את ההתרגשות מהאירוע. "הבוקר הייתי יותר סקפטית, תהיתי למה אני צריכה את יום הזיכרון? ועכשיו עם החברים כאן מסביב, זה פעם נוספת מתבהר לי. החיבוק הוא אדיר, כל כך הרבה אנשים שאהבו את בניה הגיעו לכאן היום וזה ממלא אנרגיה. זה כמו המטען של הפלאפון, חייבים להיטען, כל מה שקורה כאן היום טוען אותי בהרבה כוח ואהבה."

"זה מרגש, רק חשבנו שראינו ושמענו הכל"

בניה ז"ל, בן הזקונים במשפחתו, היה בן 20 במותו. הוא הותיר אחריו את הוריו עדה וזאב ושלושה אחים: תומר, ליאל וירין. הוא נפל ב-19 ביולי, ביום שבת בשעות אחר הצהריים. מחלקת הצנחנים שלו סרקה אחר מנהרה התקפית בשכונת אבו מועמר בדרום רצועת עזה. ברגע שזיהו אוהל, הבינו שמתחתיו נמצאת המנהרה שחיפשו. זמן קצר לאחר מכן יצא מחבל והחל לירות לעבר הכוח, בניה היחיד שנהרג בהתקפה הזו.

חולצות לזכרו של בניה ז"ל (עזרי עמרם, חדשות 2)

בבית ההורים בחולון כבר שבועיים מתכוננים לרצף האירועים. "אנשים מחו"ל מתקשרים, מתכוננים לטקסים והיום זה השיא", מספרת עדה. "אני חייבת להודות שבכל פעם אני מופתעת מחדש, חשבתי שכבר אי אפשר לרגש הורים שכולים, ראינו הכל ושמענו הכל. האירוע כאן היום גרם לי מאוד להתרגש, השירים היפים של רותם, הכבוד שהוא העניק לנו והחברים שהמשיכו לנגן את השירים, זה חדר לנו ללב".

שרים בסלון משפחת רובל (עזרי עמרם, חדשות 2)

"זה לא הופך להיות קל יותר עם הזמן, אתה כל הזמן נושא משא כבד עליך, ככל שעובר הזמן יש שחיקה", היא אומרת. "זה דורש המון אנרגיות שצריכים לגייס כדי לחיות חיים רגילים. היום זה עבר בהצלחה".