האלמנות הצעירות של גל הטרור

יעל ויסמן איבדה את בעלה ינאי ז"ל שנפל בקרב פנים מול פנים עם המחבל בסניף רמי לוי בשער בנימין. עכשיו היא צריכה לגדל את בתם המשותפת נטע לבדה. אודל בנט, אלמנתו של אהרון בנט ז"ל, מתקשה להאמין שהוא לא ישוב. שתיהן אלמנות צעירות, שהצטרפו השנה למעגל השכול

יעל ויסמן נכנסה למשפחת השכול בחודש פברואר האחרון. היא ובעלה ינאי ויסמן ז"ל נולדו שניהם במעלה מכמש, הכירו זה את זו כבר בגן הילדים, ובכיתה ט' - הפכו לזוג. ינאי היה החבר הכי טוב שלה מהיום שהיא זוכרת את עצמה ועד ליום שבו הוא נרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלושה חודשים, ינאי יצא לחופשת "רגילה" מהצבא והם נסעו לעשות את הדבר הכי שגרתי שיש - קניות לשבת. כששמע ינאי את הצעקות הוא רץ לעבר המחבל וזינק עליו. מבחינתה של יעל, ינאי לא נרצח בפיגוע, הוא נפל בקרב וזה גם מה שדרשה ממשרד הביטחון שירשם על המצבה.

בפיגוע אחר בעיר העתיקה בירושלים, נרצח בעלה של אודל בנט, אהרון, חייל בשירות סדיר. היא עצמה נדקרה 17 פעמים. "כל בוקר אני קמה ומחכה, אפילו להגיד לו שהוא מאחר לצבא", אמרה. "הכול קשה. לאכול ארוחת צהרים למשל, לא היה מצב שהייתי אוכלת לבד, הייתי מחכה לו, זה ממש קשה כל רגע ורגע ביום".

בשעה שהאמבולנס פינה אותה לבית החולים נכנסו יעל וינאי לחדר הלידה ושם שמעו על שאירע. אך כשמלאו לבתם הקטנה נטע ארבעה חודשים, התהפך הגלגל. הפעם אודל היא זו ששמעה על האסון של יעל והחליטה לנסוע לשבעה במעלה מכמש. הן עוד לא חושבות בכלל על בעל חדש או ילדים נוספים. האהבה הראשונה שלהן נגדעה מהר כל כך והותירה אותן אלמנות צעירות, ילדות בעצמן, ילדות עם ילדים.