הבן נפל בצוק איתן, האם ילדה תינוקת

שרית וענונו, אמו של בן, לוחם גולני שנפל בקרב הנגמ"ש בסג'עייה במבצע בעזה, ילדה הבוקר תינוקת בבית החולים קפלן. "ילדתי כאן 4 ילדים, ועכשיו את התינוקת החמישית, בצד השכול על בני", אמרה האם המאושרת. בלידה נכחה גם ורדה פומרנץ, שבנה דניאל ז"ל נפל יחד עם בן

שרית וענונו וורדה פומרנץ (בית חולים קפלן)

בן וענונו ז"ל נפל בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה במבצע צוק איתן ברצועת עזה. אמו של הלוחם בגולני, שרית וענונו, ילדה הבוקר (שלישי), ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, תינוקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 7:33 נולדה התינוקת במשקל 2.73 קילוגרמים בחדר הלידה בבית החולים קפלן. באירוע המרגש נכחה גם ורדה פומרנץ, שבנה דניאל נפל יחד עם בן באותה תקרית קשה.

"זהו יום מרגש ביותר עבורנו, המשפחה והחברים התומכים", אמרה האם המאושרת. "ילדתי כאן את ארבעת ילדיי, ועכשיו את התינוקת החמישית, בצד השכול על בני בן". בתה של שרית, רון, משרתת גם היא בחטיבת גולני. היא ובעלה אילן ישתתפו בטקס יום הזיכרון שיתקיים במשכן הכנסת.

בן וענונו ז"ל

קטע הווידאו הבא יוקרן הערב באירוע "שירים לזכרם" - אירוע ההנצחה הלאומי בכנסת שיתקיים בשעה 21:15. האירוע משותף לכנסת, לאגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון ולאגף נפגעי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי.

בקטע נראית פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרית וענונו, כשהייתה בחודש האחרון להריונה. "האובדן מחלק את החיים ללפני ואחרי, ואני בטוח שאין שעה ביום שאת לא חושבת על בן", אמר נתניהו במפגש, ווענונו עונה לו: "אתה רוצה כל פעם להיזכר בדברים ולהרגיש, ולעצום את העיניים ולדמיין".

סמל בן וענונו ז"ל, לוחם גולני בן 19 מאשדוד, נהרג מפגיעת טיל נ"ט בנגמ"ש בשכונת סג'עייה ברצועת עזה. הלוחמים שנהרגו נסעו ככל הנראה בנגמ"ש ישן (זלדה) ולא ממוגן שנכנס לאזור סג'עייה בגל השני של כניסת הכוחות. בשלב כלשהו התקלקל הנגמ"ש ונזקק לחילוץ באמצעות כלי משוריין נוסף. בזמן מאמצי החילוץ נורה טיל נ"ט לעבר הנגמ"ש התקוע, שהחל לעלות באש.

"יום מרגש לצד השכול" (בית חולים קפלן)

בירי טיל הנ"ט על הנגמ"ש נהרגו חמישה חיילים נוספים: סמל ראשון דניאל פומרנץ ז"ל, סמל מקס שטיינברג, לוחם גולני בן 24 מבאר שבע; סמל ראשון שחר תעשה, לוחם גולני בן 20 מפרדסיה; סמל שון מונדשיין, לוחם גולני בן 19 מתל אביב; וסמל ראשון אורן נח, לוחם גולני, בן 22 מהושעיה.