"עוז וענווה": השיר לזכר הדר

בסוף השבוע שבו נחטף הדר גולדין, התיישבה הפזמונאית חמוטל בן-זאב, חברת המשפחה, וכתבה שיר עבורו. את השיר, "עוז וענווה", הקליטו ארבע הזמרות לאה שבת, מירי אלוני, דפנה ארמוני ודין-דין אביב. אמו: "הדר מחייך. כשהוא שומע את השירים הוא מבסוט"

כשהפזמונאית חמוטל בן-זאב ראתה את התמונות הקשות מעזה בסוף השבוע השחור ההוא ב"צוק איתן", שבו סגן הדר גולדין נחטף ונהרג על ידי חמאס, השיר לזכרו נכתב כמעט מעצמו בלילה אחד. "באתי ללוויה כבר עם השיר", היא מספרת. "במהלך השבעה לאה שבת באה איתי לבקר ולאה אמו של הדר אמרה שהיא רוצה שלאה שבת תשיר את השיר, והיום זה מתגשם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשלאה שבת שהלחינה והפיקה את השיר "עוז וענווה" קראה לחברותיה מירי אלוני, דין דין אביב ודפנה ארמוני לבוא ולהקליט לזכרו של גולדין, הן כמובן התייצבו ללא היסוס. "הוא לא שיר עצוב. הוא שיר שמספר את הסיפור שלנו כמשפחה", אומרת אמו לאה.

"ברור שהעצב בפנים כי הדר איננו, אבל השיר כשיר הוא מספר את הדר, את החיים שלו, את החיים שלנו, הוא שיר שמח שכולו אהבה", היא מוסיפה. "שירים עצובים יש לנו מספיק. אנחנו רוצים לזכור אותו שמח כמו שהוא היה".

הוריו של הדר לא רואים בשיר רק שיר זיכרון, אלא שיר שמחזיר את הדר לתודעה ושם שוב במרכז הבמה את הנושא שמניע אותם כל בוקר כשהם מתעוררים, להשיב את גופת בנם משבי החמאס. "הדר נשאר בידי האויב, על כל המשתמע מכך", אומרת אמו. "אבל הדר מחייך. כשהוא שומע את השירים הוא מבסוט".