פרשת נדאף נבדקת כבר שבועות; היועמ"ש: "אין מניעה שישיא משואה"

בעוד האב גבריאל נדאף הגיע כרגיל לחזרות לטקס הדלקת המשואות, נחשף כי בדיקת המשטרה בעניינו החלה לפני שנבחר להשתתף בטקס. כבר לפני מספר שבועות התקבלו במשטרה דיווחים על התנהלות בעייתית לכאורה של הכומר, שמכחיש את כל המיוחס לו

חקירה שנמשכת כבר שבועות. האב נדאף (משה מילנר / פלאש 90)

אחרי שהודיעה המשטרה כי תפתח בחקירת הטענות נגד האב גבריאל נדאף, מתגלה כי בדיקת המשטרה בעניינו החלה כבר לפני מספר שבועות, עוד לפני הפרסום - ולפני שוועדת הסמלים והטקסים ובחרה בו להדליק משואה ביום העצמאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני מספר שבועות נפגש חוקר מיחידת להב 433 עם גורם המקורב לנדאף, ושמע ממנו פרטים על התנהגות בעייתית לכאורה של הכומר. המידע הזה נבחן גם בימים אלה במשטרה שהודיעה היום (שני) שאגף החקירות ייבחן את העדויות שהובאו בפניו. למרות הבדיקה, ברור כי היא לא תושלם עד מועד הטקס ביום רביעי ועל כן נראה שהאב נדאף ידליק את המשואה למרות הכל.

שרת התרבות ויו"ר ועדת השרים לענייני טקסים מירי רגב, המקורבת לאב נדאף ומי שגם דחפה לבחירתו, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בשאלה האם יש מניעה שהכומר ישיא משואה אחרי הודעת המשטרה. תשובתו של היועץ הייתה כי אין מניעה, ועל כן הודיעה רגב כי היא לא תתערב בהחלטת הוועדה.

לא תתערב. השרה רגב (מרים אלסטר / פלאש 90)


"אני סומכת על רשויות החוק שימצו את הבדיקה בעניינו של הכומר גבריאל נדאף", אמרה רגב. "בהתאם לחוות הדעת המשפטית שקיבלתי לכל אדם עומדת חזקת החפות עד שיוכח אחרת ולכן לא אתערב בהחלטת הוועדה הציבורית בטרם רשויות אכיפת החוק יודיעו אחרת".

"עלילת זדון נגדי"

בתחקיר של חיים ריבלין ששודר אמש במהדורה המרכזית נחשפו טענות על רמיזות מיניות מצידו של האב נדאף כלפי צעירים שפנו אליו לעזרה והצעות לסיוע בארגון אישורי כניסה לישראל בתמורה לטובות הנאה.

נדאף עצמו, שהגיע היום לכנסת לאירוע קבלת פנים ולצורך הכנות למדליקי המשואות בערב יום העצמאות, התייחס אחר הצהריים באופן פומבי לפרשה. "יש גורמים שמנסים לרקום עלילת זדון נגדי, נגד אשתי ונגד שני בניי שמשרתים בצבא", אמר. לדבריו, המקור להתנכלויות נגדו הוא הפעילות שלו למען גיוס לצה"ל.

לא מוותר על הדלקת המשואות. נדאף בחזרה הג


"האמת היחידה שלי היא שלא פגעתי באיש כלשהו ולא ניצלתי את מעמדי כדי לקבל הטבות הנאה מאף אחד", אמר. "אני רוצה להודות לוועדה הציבורית שבחרה בי. הבחירה הזו, במיוחד באיש כמורה במדינת ישראל ונציג המיעוט הנוצרי דובר ערבית, מעידה שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וכולנו צריכים לשמור עליה. אני אדליק משואה ביום העצמאות".