השרה רגב: לא אתערב בפרשת נדאף

אחרי שהמשטרה הודיעה כי היא פותחת בבדיקת הטענות שהועלו בתחקיר חדשות 2 אודות הכומר שאמור להשיא משואה ביום העצמאות, השרה רגב - המשמשת כיו"ר ועדת סמלים וטקסים – מגיבה: "סומכת על רשויות החוק שימצו את הבדיקה בעניינו; לא אתערב בהחלטת הוועדה בטרם יודיעו אחרת"

השרה רגב והכומר נדאף

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה היום (שני) כי לא תתערב בהחלטת הוועדה הציבורית לאפשר לכומר גבריאל נדאף להשיא משואה ביום העצמאות, זאת על אף הודעת אגף החקירות והמודיעין במשטרה לפיה יפתח בבדיקת הטענות שהועלו נגד הכומר.

התחקיר של חיים ריבלין: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

"אני סומכת על רשויות החוק שימצו את הבדיקה בעניינו של הכומר גבריאל נדאף", אמרה רגב. "בהתאם לחוות הדעת המשפטית שקיבלתי לכל אדם עומדת חזקת החפות עד שיוכח אחרת ולכן לא אתערב בהחלטת הוועדה הציבורית בטרם רשויות אכיפת החוק יודיעו אחרת".

בתחקיר של חיים ריבלין ששודר אמש במהדורה המרכזית נחשפו טענות על רמיזות מיניות מצידו של האב נדאף כלפי צעירים שפנו אליו לעזרה והצעות לסיוע בארגון אישורי כניסה לישראל בתמורה לטובות הנאה.

נדאף עצמו, שהגיע היום לכנסת לאירוע קבלת פנים ולצורך הכנות למדליקי המשואות בערב יום העצמאות, התייחס אחר הצהריים באופן פומבי לפרשה. "יש גורמים שמנסים לרקום עלילת זדון נגדי, נגד אשתי ונגד שני בניי שמשרתים בצבא", אמר. לדבריו, המקור להתנכלויות נגדו הוא הפעילות שלו למען גיוס לצה"ל.

נדאף בצילום המסורתי בכנסת, היום

"האמת היחידה שלי היא שלא פגעתי באיש כלשהו ולא ניצלתי את מעמדי כדי לקבל הטבות הנאה מאף אחד", אמר. "אני רוצה להודות לוועדה הציבורית שבחרה בי. הבחירה הזו, במיוחד באיש כמורה במדינת ישראל ונציג המיעוט הנוצרי דובר ערבית, מעידה שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וכולנו צריכים לשמור עליה. אני אדליק משואה ביום העצמאות".

הבוקר פנינו לכמה מחברי הוועדה שבחרה את מדליקי המשואות וכולם סירבו להתייחס לתחקיר. בשיחה עם ד"ר סלמן זרקא, כשנשאל האם ידעו חברי הוועדה משהו על הטענות נגד האב נדאף כשדנו במועמדותו, הוא השיב: "התשובה הקצרה זה לא, והתשובה היותר ארוכה היא - פנה למשרד הרלבנטי אני לא עוסק בנושא".

"תפנה לדוברות הוועדה, אני לא רוצה לדבר בנושא", אמרה לנו נרדית מזרחי, נציגת ראש הממשלה בוועדה. "ההנחיה שקיבלתי היא שאני לא מגיבה", אמרה חברת הוועדה מרים פרץ. "קיבלתי הנחיה להפנות אתכם לדוברות של המשרד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת