אחרי התחקיר: האב נדאף בהכנות לטקס הדלקת המשואות

הבכיר הנוצרי שבמרכז תחקיר חדשות 2 הגיע לצילום המסורתי בכנסת לקראת הטקס בערב העצמאות בו ידליק משואה. פנינו לחברי הוועדה שבחרו את מדליקי המשואות, אך כולם סירבו להתייחס, וגם נדאף עצמו לא הסכים לדבר

יממה לאחר תחקיר חדשות 2, שחשף טענות על רמיזות מיניות וקבלת טובות הנאה מצד הכומר גבריאל נדאף - איש הדת הנוצרי משדר עסקים כרגיל. האב נדאף הגיע היום (שני) לכנסת לאירוע קבלת פנים למדליקי המשואות לקראת הטקס שיתקיים בערב יום העצמאות בהר הרצל בסימן גבורה אזרחית.

התחקיר של חיים ריבלין: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

בשעות הבוקר נפגש נדאף, יחד עם יתר מדליקי המשואות, עם ראש הממשלה נתניהו ועם רעייתו. לאחר מכן השתתף בתמונה המסורתית בלשכת יושב ראש הכנסת ובהמשך היום הוא צפוי לקחת חלק בחזרה שתיערך בהר הרצל.

מדליקי המשואה בכנסת (חדשות 2)

"כל אחד ואחד מכם מגלם בתוכו את המושג גבורה אזרחית", אמר יושב ראש הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין באירוע קבלת הפנים למדליקי המשואות. השרה רגב בירכה גם היא את מהדליקי המשואות: "אני רוצה להודות לכולכם ולכולכן. למדליקי המשואות הנפלאים שלנו שהם גאוותנו ולוועדה הציבורית שבחרה את הטובים ביותר, שמייצגים את החברה הישראלית".

גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת השתתף באירוע קבלת הפנים ובירך את מדליקי המשואות. "אתם דוגמה ומופת, כל אחד ואחת מכם", אמר. "לצעירים, לנוער. כשאראה אתכם על הבמה אגיד לעצמי 'וואו, איזה כיף'".

נפגש עם רה"מ ורעייתו (ארכיון) (משה מילנר / פלאש 90)

חברי הוועדה מסרבים להתייחס

הבוקר פנינו לכמה מחברי הוועדה שבחרה את מדליקי המשואות וכולם סירבו להתייחס לתחקיר. בשיחה עם ד"ר סלמן זרקא, כשנשאל האם ידעו חברי הוועדה משהו על הטענות נגד האב נדאף כשדנו במועמדותו, הוא השיב: "התשובה הקצרה זה לא, והתשובה היותר ארוכה היא - פנה למשרד הרלבנטי אני לא עוסק בנושא".

"תפנה לדוברות הוועדה, אני לא רוצה לדבר בנושא", אמרה לנו נרדית מזרחי, נציגת ראש הממשלה בוועדה. "ההנחיה שקיבלתי היא שאני לא מגיבה", אמרה חברת הוועדה מרים פרץ. "קיבלתי הנחיה להפנות אתכם לדוברות של המשרד". גם האב נדאף עצמו סירב להתייחס היום לתחקיר.

בעקבות התחקיר פנתה אמש חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ליועץ המשפטי לממשלה בקריאה לפתוח בחקירה דחופה. "שמענו עדויות מזעזעות על ניסיונות ניצול מיניים וכלכליים של אנשים צעירים שביקשו את עזרתו של נדאף", אמרה זנדברג. "שיתופו כמדליק משואה תכתים ותבזה את הטקס ויש לעצור זאת באופן מידי. גבורה אזרחית היא לא שוחד והטרדות מינית".

קודם לכן גיבתה השרה רגב, שמכהנת גם כיושבת ראש ועדת סמלים וטקסים, את הוועדה שבחרה באב נדאף להדליק משואה. "השרה לא תתייחס לבעלי אינטרס אשר מנסים לפגוע בכומר נדאף בשל פועלו למען מדינת ישראל וגיוס בני העדה הנוצרית לצה״ל", נמסר מלשכת רגב. "לשם כך ישנם גורמי אכיפה במדינה וכל עוד לא הוכח על ידם אחרת, הכומר נדאף ידליק משואה ביום העצמאות".