פנייה ליועץ המשפטי לממשלה: "לחקור הטענות נגד האב נדאף"

תגובות בעקבות תחקיר חדשות 2 אודות הכומר גבריאל נדאף, שלגביו התקבלו טענות על רמיזות מיניות וקבלת טובות הנאה. ח"כ תמר זנדברג פנתה ליועמ"ש: "בדוק את הטענות". השרה רגב, המשמשת כיו"ר ועדת סמלים וטקסים - מתעקשת: "הוא ישיא משואה ביום העצמאות"

"לחקור הטענות נגד האב נדאף"

תחקיר חדשות 2 שחשף טענות על רמיזות מיניות וקבלת טובות הנאה מצד הכומר גבריאל נדאף מעורר תגובות במערכת הפוליטית, כשבמוקד עומדת השתתפותו הצפויה של נדאף בהמשך השבוע בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. לאחר שהשרה רגב הבהירה כי לא תתערב בהחלטה לתת לאב נדאף להדליק משואה, חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) פנתה ליועמ"ש בקריאה לפתוח בחקירת החשדות נגד נדאף.

התחקיר של חיים ריבלין: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה  

"שמענו עדויות מזעזעות על ניסיונות ניצול מיניים וכלכליים של אנשים צעירים שביקשו את עזרתו של נדאף", אמרה זנדברג. "שיתופו כמדליק משואה תכתים ותבזה את הטקס ויש לעצור זאת באופן מידי. גבורה אזרחית היא לא שוחד והטרדות מינית".

קודם לכן גיבתה השרה רגב, שמכהנת גם כיושבת ראש ועדת סמלים וטקסים, את הוועדה שבחרה באב נדאף להדליק משואה. "השרה לא תתייחס לבעלי אינטרס אשר מנסים לפגוע בכומר נדאף בשל פועלו למען מדינת ישראל וגיוס בני העדה הנוצרית לצה״ל", נמסר מלשכת רגב. "לשם כך ישנם גורמי אכיפה במדינה וכל עוד לא הוכח על ידם אחרת, הכומר נדאף ידליק משואה ביום העצמאות".

פנתה ליועמ"ש. ח"כ זנדברג (פלאש 90 - מרים אלסטר)

על דבריה של השרה רגב הגיב גם מייסד העמותה הארמנית נוצרית, סרן במילואים שאדי חלול, שקרא ברשת ב' למנוע מהאב נדאף להדליק את המשואה עד שיתבררו הטענות בעניינו. הוא אף טען כי התריע בעניינו של הכומר בעבר, אך ללא הועיל. על הטענה כי בעלי אינטרס מנסים לפגוע בנדאף אמר חלול: "אני לא בעל אינטרס. אני קצין בצה"ל".

בשיחה עם חדשות 2 Online הביע נאג'י עובייד, יו"ר המועצה האורתודוקסית בכפר יפיע, תמיכה מוחלטת באב נדאף ואמר כי מקור הטענות נגדו הוא ברדיפה. "יש הרבה אנשים שלא רוצים לראות אותו מדליק משואה", אמר עובייד, שהכומר נדאף פועל תחת סמכותו. "מדובר באדם משכמו ומעלה ואני יודע אישית שלא דבק בו שום רבב. אם הייתי יודע שיש רבב כלשהו, לא הייתי משאיר אותו אצלי בכנסייה".

"יש אנשים ששונאים אותו כי הוא בעד מדינת ישראל ובעד גיוס נוצרים לצה"ל", הוסיף עובייד. "יש אנשים שמנסים להכפיש אותו, הכל מבוים. הם שמעו שהוא צריך להדליק משואה והשתגעו, התחילו לרכל עליו, לספר כל מיני סיפורים".

עובייד התייחס גם לעובדה שנדאף יצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף שנערכה לו לבקשת חדשות 2 והסביר שהדבר נובע מהתרגשות. "כל הזמן לוחצים עליו, מאיימים עליו, על אשתו והילדים אז הוא תמיד בלחץ. הלחץ הזה יכול להוציא אותו דובר שקר".

"הכומר נדאף ידליק משואה". השרה רגב (פלאש 90, יונתן סינדל)

הערב התייחס לנושא גם השר אופיר אקוניס, חבר הוועדה לטקסים וסמלים. "לאור התלונה של האב גבריאל במשטרה, נתייחס לעניין בתום הבדיקה ולאור הממצאים", אמר אקוניס בתגובה לפניית חדשות 2 Online. חן קדם מקטובי, חברת הוועדה הציבורית שבחרה את מדליקי המשואות והעוזרת האישית של השרה רגב הוסיפה: "מבחינתי מה שהשרה אומרת מקובל עליי. אין שום בעיה שהאב נדאף ידליק את המשואה כמתוכנן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת