למרות התחקיר: "האב נדאף ידליק משואה"

שרת התרבות והספורט מירי רגב, העומדת בראש ועדת הסמלים והטקסים, הבהירה לאחר שידור התחקיר אודות הרב גבריאל נדאף, כי הוא ידליק משואה כמתוכנן בטקס ביום רביעי הקרוב: "הוועדה בחרה בו פה אחד ואינני מתכוונת להתערב בהחלטותיה"

"ידליק משואה כמתוכנן". רגב ונדאף (משה מילנר, מרים אלסטר / פלאש 90)

הכומר ידליק משואה כמתוכנן - לפחות בינתיים: זמן קצר לאחר שידור התחקיר במהדורה המרכזית אודות הטענות לרמיזות מיניות כלפי צעירים שיוחסו לכומר גבריאל נדאף, יו"ר ועדת הסמלים והטקסים, שרת התרבות והספורט מירי רגב, מבהירה כי נדאף ידליק משואה ביום העצמאות כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"השרה רגב מגבה את הוועדה הציבורית אשר בחרה פה אחד בכומר גבריאל נדאף להדליק משואה ביום העצמאות ואיננה מתכוונת להתערב בהחלטות הוועדה", נמסר בהודעה מטעם לשכת השרה.

"כמו כן, השרה לא תתייחס לבעלי אינטרס אשר מנסים לפגוע בכומר נדאף בשל פועלו למען מדינת ישראל וגיוס בני העדה הנוצרית לצה״ל", הובהר בנוסף. "לשם כך", נמסר לכלי התקשורת, "ישנם גורמי אכיפה במדינה וכל עוד לא הוכח על ידם אחרת - הכומר נדאף ידליק משואה ביום העצמאות".

בדיקת הפוליגרף העלתה: האב נדאף משקר  

בתוך כך, בבדיקת הפוליגרף שנערכה לאב נדאף לבקשת חדשות 2, הוא נמצא דובר שקר - כך עלה מממצאי הבדיקה שנערכה שלשום אצל יו"ר איגוד בודקי הפוליגרף, ד"ר טוביה אמסל. הבדיקה נערכה כ-3 שעות, ותוצאותיה נותחו גם על ידי בודק נוסף ועל ידי שלוש תוכנות מחשב שונות - ונמצא כי התוצאות היו זהות וכי האב שיקר בכל השאלות שהוצגו בתחקיר.

עוד נשאל האב על ההתכתבות שניהל לכאורה בעמוד הפייסבוק שלו עם הנער חליל - הוא מצדו הכחיש, והבדיקה העלתה שהוא משקר וכי השיחה התקיימה. נדאף נשאל גם האם התכתב עם חיילים או מלש"בים על אברי המין שלהם. גם במקרה זה, הכומר אמר לא וממצאי הבדיקה העלו כי הוא דובר שקר.

נמצא דובר שקר, חוץ מהבדיקה שערך מטעמו (חדשות 2)


עם זאת, בשתי בדיקות שערך האב נדאף מטעמו - הוא נמצא דווקא דובר אמת, אולם מדובר בבדיקות בהן נשאל שאלה כללית האם הטריד מינית בעבר. "ערכתי שתי בדיקות פוליגרף ושתיהן איששו את דברי האמת שלי", מסר האב נדאף בתגובה לתחקיר חדשות 2. "מכיוון שאני בטוח בצדקתי, הגשתי ללא כל חשש תלונה במשטרה ואני בטוח שזו תגלה את האמת ותחשוף כי מדובר במזימה נגדי".