זוכרים את הנופלים - גם בסמארטפון

אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון השיק אפליקציה חדשה, "מחבקים כל השנה", המרכזת מאות אירועי זיכרון שמקיימות המשפחות השכולות לזכר יקיריהן לאורך השנה כולה ובכל רחבי הארץ. בנוסף, שודרג גם אתר "יזכור" לזכר הנופלים - והוא זמין גם בסמארטפונים

זוכרים גם באמצעות האפליקציה החדשה (משרד הביטחון)

זוכרים את הנופלים במגע אצבע: לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שיחל השבוע, משיק אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון אפליקציה חדשה שמרכזת מאות אירועי זיכרון שמקיימות המשפחות השכולות לזכר יקיריהן - לאורך השנה כולה ובכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הרעיון לפיתוח אפליקציית הזיכרון הייחודית הגה עופר מנדלוביץ', אביו של סמל-ראשון עוז מנדלוביץ' ז"ל, לוחם גולני שנפל במבצע 'צוק איתן'. מנדלוביץ' פנה לאגף משפחות והנצחה, ויחד עם אגף התקשוב במשרד הביטחון פיתחו את היישומון 'מחבקים כל השנה'.

בשבועות האחרונים הוזמנו המשפחות השכולות להעלות לאפליקציה אירועי הנצחה שונים ובהם צעדות, מרוצים, משטים, משחים, מרוצי-אופניים, אליפויות, טורנירים, ערבי-שירה, ערבי-זיכרון, אזכרות אישיות וכל אירוע הנצחה אחר.

"מחבקים כל השנה" הוא יישומון מבוסס מיקום, המותאם לכל טלפון סלולרי ומאפשר לכל משתמש להיחשף לאירועי הנצחה המתקיימים באזור שבו הוא נמצא או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, על פי מועדים ובאופן כרונולוגי, ולנווט אליהם. כמו כן יפורסמו במסגרת האפליקציה גם טקסים חייליים וממלכתיים לזכר הנופלים.

סיפורי הנופלים והדלקת נר לזכרם - גם בטלפון הנייד

"משרד הביטחון מזמין את הציבור להוריד את האפליקציה, להשתתף באירועי ההנצחה השונים, ולחבק את המשפחות השכולות בכל ימות השנה", מסר אריה מועלם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון.

"כולנו תקווה כי בפיתוח האפליקציה נסייע לבני המשפחות השכולות להביא לידיעת ציבורים רחבים את אירועי הזיכרון וההנצחה לזכר יקיריהן, כדי שגם מי שלא הכירו מקרוב את הנופלים, יוכלו להשתתף באירועים ולהוקיר את זכרם", הוסיף מועלם.

מידע על אירועי זיכרון בכל הארץ (משרד הביטחון)


בנוסף לאפליקציה החדשה, אתר ההנצחה באינטרנט 'יזכור' לזכר חללי מערכות ישראל, עבר גם הוא שדרוג והתאמה לטלפונים הניידים - וכעת ניתן לגלוש בו באמצעות הסמארטפון, לקרוא את סיפורי הנופלים ולהדליק נר זיכרון וירטואלי לזכרם. באמצעות אתר 'יזכור' ניתן יהיה לנווט לבתי העלמין הצבאיים הקרובים, לאתר מפות של החלקות הצבאיות ולקבל הוראות הגעה לכל קבר.