הנוסעת לא הועלתה לאוטובוס בגלל "יותר מדי מגן דוד"

דנה מראשון לציון נוסעת כל בוקר לעבודתה בקו 247 של אגד. הבוקר, היא לבשה כחול לבן וענדה שרשרת מגן דוד כדי לציין את יום השואה, אבל הנהג החליט שלא להעלותה לאוטובוס. "הוא טען שאני מושכת אש", טענה. מאגד נמסר: "מדובר באירוע חמור, נתחקר את הנהג"

"לא הועלתי לאוטובוס בגלל מגן דוד" (יח"צ)

דנה מראשון לציון לא האמינה שדווקא היום, יום השואה שנת 2016, היא תרגיש שהיא צריכה להסתיר את זהותה הישראלית "ציונית", כמו שהיא מכנה את עצמה. בשיחה עם חדשות 2 Online היא מספרת שביקשה לעלות על אוטובוס אגד, אך סורבה רק כי "הייתה מכוסה ביותר מדי מגן דוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו בכל שנה, כשמתקרבים ימי הזיכרון, דנה נוהגת "להיכנס לאווירה" גם בעזרת הלבוש שלה. היא עונדת את סיכת מגן הדוד שקיבלה במסע שלה לפולין לפני כמה שנים, לובשת את החולצה הלבנה המסורתית ואת הג'ינס הכחול.

אתמול היא הגדילה ועשתה, כשהלכה לקוסמטיקאית לצבוע את ציפורניה בלק בצבעי כחול ולבן עם מגן דוד קטן עליהם. "אני ציונית מה אגיד, אני אוהבת את המדינה. הימים האלו חשובים לי", היא מסבירה.

"אמר לי שאני מושכת אש"

יומה של דנה נראה כמו שתכננה, אלא שאז הכל השתנה. בבוקר, בדרכה לעבודה, היא המתינה בתחנת האוטובוס של קו 247 של אגד שמוביל מראשון לציון לתל אביב. כשעצר האוטובוס לידה ונפתחה הדלת, דנה נדהמה מתגובתו של הנהג.

לדבריה, הנהג העביר בה מבט חטוף והודיע לה כי לאוטובוס שלו היא לא עולה, בגלל שהיא מכוסה ב"יותר מדי מגן דוד", ו"מושכת אש". "לא האמנתי שדווקא במדינה שלי יורידו אותי מהאוטובוס בו אני נוסעת כל יום בגלל זהותי הישראלית", אומרת דנה לחדשות 2 Online. "אין חוק שאוסר עלי להסתובב כמו שאני רוצה ובגלל שהוא פחד ממהומות הנהג העדיף להוריד אותי ולמנוע ממני את הזהות שלי".

אגד: האירוע יתוחקר

דנה שניסתה להבין את התנהגותו של הנהג, זכתה לתמיכה מאחת הנוסעות ששמעה את השיחה ביניהם. לדבריה של דנה, הנהג לא שינה דעתו וציין שגם הנוסעת השנייה יכולה לרדת מהאוטובוס אם היא תומכת בה. "ביקשתי ממנו את הפרטים שלו, אך הוא סגר עלי את דלת האוטובוס ונסע", הוסיפה.

מאגד נמסר בתגובה כי "על פניו, מדובר באירוע חמור ביותר, הראוי לכל גנאי. בעקבות פרסום הפוסט נעשים מאמצים לאתר את הנהג שהיה מעורב באירוע והוא יועבר לבירור בפני ועדת הפיקוח של אגד, ועדה שמהותה טיפול במקרים חמורים ביותר. ככל שיתבררו הפרטים, ינקטו כנגד הנהג כל הצעדים המשמעתיים שיידרשו.

נכון לשלב זה תחקרנו מספר נהגים ויצרנו קשר עם המתלוננת על מנת להביא לפענוח מהיר של האירוע, ולהביע בפניה את הזעזוע העמוק שחשנו בעקבות פרטי האירוע והבטחה כי המקרה לא יעבור לסדר היום".