שריפה פרצה סמוך לבא"ח צנחנים שבדרום

צוותים מחמש תחנות כיבוי אש ומטוסי כיבוי פועלים בשעות אלו על מנת להשיג שליטה באש שפרצה בסמוך לבא"ח צנחנים הסמוך ליישוב אשכולות. לוחמי האש קיבלו סיוע נוסף מאנשי קק"ל, ויחד הם מנסים לטפל בשריפה

שריפה. אילוסטרציה (תמר פיחוביץ')

שריפה גדולה פרצה היום (שלישי) בסמוך לבסיס האימון של חטיבת הצנחנים שבדרום. צוותי כיבוי מחמש תחנות שונות, הגיעו למקום והחלו להילחם בלהבות כשארבעה מטוסי הכיבוי מסייעים להם. הלהבות התפשטו לכיוון היישוב נטע, והעשן אפף את היישוב. התושבים נקראו להסתגר בבתים ולסגור חלונות.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עם קבלת ההודעה על השריפה יצאו לוחמי האש מהתחנות אשקלון, קריית גת, באר שבע, גן יבנה ואשדוד לכיוון בסיס האימונים של החטיבה האדומה. כשהגיעו לשם מצאו שריפה גדולה ומיהרו להזניק למקום את מטוסי הכיבוי.

לוחמי האש שגובו על ידי צוותי הקרן הקיימת ניסו להשתלט על הלהבות, אך לפי שעה לא צלחו במשימתם. עדיין לא ידוע מה גרם לשריפה, אך ייתכן שהיא התלקחה בשל הטמפרטורות הגבוהות.

השריפה ביער ביריה (משטרת ישראל)

בחופשת הפסח ובסוף השבוע ניצתו שריפות רבות ברחבי הארץ, וברשות הטבע והגנים דיווחו כי מאז ה-17 באפריל פרצו באזור דרום הארץ שבע שריפות, שלפחות שש מהן לא נגרמו מסיבות טבעיות, אלא עלה חשד כי הצתה או רשלנות גרמו לנזק האדיר כש-10,000 דונמים עלו באש.

בחלק מהמקרים, מוסיפים ברשות, מדובר בשריפות שנגרמות במהלך אימונים של צה"ל. עם זאת, הרשות נמצאת בדין ודברים תמידי עם הצבא כדי לפעול לצמצום התופעה. עוד הוסיפו ברשות הטבע והגנים כי שריפות שפורצות מסיבות טבעיות הן נדירות מאד, וכמעט תמיד הגורם האנושי הוא האחראי. כמו כן, שריפה כמעט אף פעם לא פורצת כתוצאה מחום, אלא בדרך כלל מברקים.

גם בצפון הארץ פרצו בשבוע שעבר מספר שריפות, שהקשה בהן ביער ביריה. השריפה בביריה כילתה כ-100 דונמים של חורש טבעי. במקרה זה עלה חשד שבני זוג הדליקו מנגל מאולתר וכך גרמו לאש לפרוץ.