צפו: על חבל דק - מעל חומות י-ם

אחרי שהלכה על חבל בכמה אתרים יוצאי דופן ברחבי העולם, הגיעה האקרובטית המפורסמת הת'ר לארסן גם לבירת ישראל. על שני חבלים שנמתחו בין צריחי מגדל דוד ומעל חומות ירושלים, היא ביצעה את הפעלול המרשים

ירושלים התעוררה הבוקר (שני) למפגן אקרובטי יוצא דופן כשהת'ר לארסן, אחת מהאקרובטיות המובילות בעולם, הלכה על חבל בגובה 30 מטרים במגדל דוד. אורך החבל, שנמתח בגובה של שמונה קומות, הוא 27 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מיד לאחר ביצוע ההליכה בין שני צריחי מגדלים, תבצע הת'ר לארסן, אחת מהאקרובטיות המובילות בעולם הליכה שניה על חבל, מהקצה המזרחי של החומה לקצה המערבי. מדובר בהליכה של 49 מטר בגובה של כ-15 מטר.

הליכתה הראשונה של לארסן הייתה על החבל שנמתח בין שני צריחים מתקופת הורדוס שנבנו לפני יותר מאלפיים שנה, כשכל עברה של העיר ירושלים נמצא ממש מתחת לרגליה. הת'ר מבצעת פעלולים בעזרת חבלים כבר ארבע שנים ומוכרת כאחת מהפעלולניות המובילות בעולם בזכות הטכניקה הייחודית שפיתחה והאתרים שבהם ביצעה את פעלוליה.

הת'ר בפעלול בקניון קליר קריק (ג'מס שורט)


"ירושלים היא מקום שמעולם שלא חשבתי שאבקר בו", אמרה הת'ר כשנשאלה האם היא מתרגשת ללכת על חבל בירושלים. "אני מאוד נרגשת לראות ולחוות תרבות והיסטוריה כה עשירות. תמיד נהנתי לטייל מחוץ לארה"ב כדי להתחבר לאנשים בעלי רקע שונה משלי ולרכוש הבנה טובה יותר על העולם ולאגור כמה שיותר מתרבויות שלא חוויתי".

"ידוע לי כי הנוף בישראל שונה ואני תמיד פתוחה לגלות דברים ייחודיים ולהרפתקה חדשה בשטח", הוסיפה הת'ר. "כשאני חושבת על הליכה מעל שכבות ההיסטוריה, אני מרגישה אסירת תודה. זהו כבוד ללכת על חבל במקום שעליו למדתי בילדותי".