"צעקו 'הומו' ושברו עלינו בקבוק"

בני זוג טוענים כי הותקפו בזמן שישבו בפאב באילת, לאחר שספגו עלבונות מצד קבוצת צעירים על רקע הומופוביה. "עד מתי אצטרך ללכת ברחוב, ולפחד להחזיק לבן הזוג שלי את היד?", כתב אחד מבני הזוג שהותקפו בפוסט בפייסבוק לאחר האירועים

שוב תקיפה על רקע הומופובי? ארכיון (רויטרס)

גיל ועידן רק רצו לחגוג יום הולדת אתמול (שישי) בבר מקומי באילת, אך החגיגות הסתיימו בפציעות ובביקור בתחנת המשטרה. את בני הזוג תקפו קבוצת צעירים, לטענתם רק בגלל נטייתם המינית. "בשורה התחתונה יצאנו בזול", כתב עידן בעמוד הפייסבוק שלו יממה לאחר האירוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"'תראה את ההומואים מחזיקים ידיים, איכס', הם התחילו לזרוק לכיוון שלי ושל גיל הערות. אנחנו היינו בשלנו", תאר עידן את השתלשלות העניינים עד שהחליטה קבוצת החברים ללכת מהמקום. "'לך תמצוץ זין יא הומו', הם צעקו לי כשחלפתי על פניהם בפעם האחרונה".

"שתי אפשרויות עמדו בפני. הראשונה, להשפיל את המבט ולהמשיך הלאה. בשביל מה להיכנס לפינה עם ניאנדרטליים? ואז נזכרתי בכל אותן הפעמים בהם השפלתי את הראש והמשכתי הלאה. עד מתי אצטרך ללכת ברחוב, ולפחד להחזיק לבן הזוג שלי את היד? עד מתי אצטרך לחשוש מנשיקה חטופה כשהמבט שלי פוגש בשלו? עד גיל 30? עד החתונה? הילד הראשון? הנכד?", הוא כתב.

"בחרתי באפשרות השנייה. לא להיות החלש, להרים את הראש, הגיע הזמן להגן על עצמי", הוסיף עידן. לאחר ש"העז" לענות בחזרה, החלו לטענתו הצעירים להתנפל עליהם ולתקוף אותם. "ארבעה בחורים, שלא לומר נערים, שלא לומר ילדים התנפלו עלינו אחד אחרי השני באגרופים נמרצים, צועקים ומקללים. ואז הבחור עם הגשר בשיניים ניפץ את את הבקבוק לגיל על הראש. סנטימטר אחד ימינה, והייתם שומעים על המקרה בחדשות, כשצעיר איבד את עינו במהלך 'קטטה'. חס ושלום שיקראו לזה פשע שנאה".

תקיפה שנייה בשבוע אחד

רק לפני שבוע הותקף סטודנט בן 23 ובן זוגו באלימות ברחובות על ידי שכן וחמישה תוקפים נוספים, רק בשל נטייתם המינית. השכן נעצר, הוחזק בתחנת המשטרה לאורך הלילה, ואז שוחרר, והוצא נגדו גם צו הרחקה.

בתגובה לשני המקרים פנה היום יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, וקרא לו לפעול בדחיפות לאיתור התוקפים ולמיצוי הדין עמם. "גם היום, פחות משנה לאחר הרצח במצעד הגאווה בירושלים וכשבע שנים לאחר הרצח המחריד ב"ברנוער" בתל אביב, מדינת ישראל ומשטרת ישראל נכשלו בלספק לציבור הלהט"בי את תחושת הביטחון הרצויה, ולוודא כי בטחונם האישי יובטח", כתב מזרחי במכתב הפנייה.

"אני קורא לך לפעול ביתר שאת על מנת לאתר את התוקפים מהאירוע באילת, ולמצות את הדין באופן שלא רק יעשה צדק, כי אם יעביר שדר בלתי משתמע לשני פנים באשר לחומרת המעשים ולהוקעה החברתית הנדרשת כלפי כל המעז להרים יד על רעהו בשל זהותו אשר תהא - המינית, המגדרית, הלאומית או האתנית".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עיכוב בהגשת התלונה הקשה על פעולות החקירה אך בסוף הצלחנו להגיע למספר חשודים שעוכבו לחקירה. ככל הנראה מדובר בתקיפה הדדית על רקע הקנטה והחקירה עודנה בעיצומה".