שוב: מהומות וזיקוקים בכפר מנדא

מאות מתושבי כפר מנדא שבגליל יצאו לרחובות בפעם השנייה השבוע, על רקע המתיחות לקראת הבחירות למועצה המקומית בשבוע הבא. המשטרה פיזרה את המתפרעים ותפסה עשרות בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש. צפו בתיעוד מההתפרעות

שוב לא שקט בכפר בצפון הארץ - שנערך לבחירות סוערות: בפעם השנייה בתוך יומיים פרצו הערב (שישי) מהומות בכפר מנדא. הפעם למרבה המזל האירוע הסתיים ללא נפגעים, אך השוטרים שהגיעו למקום גילו אצל אחד התושבים "מאגר" של עשרות בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש - שהיו יכולים להוביל לתוצאות חמורות בהרבה. ההתפרעות, בה השתתפו מאות בני אדם שחלקם ירו שוב זיקוקים, פוזרה על ידי השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי התושבים תקפו זה את זה "בקטטה המונית ובהתנהגות ונדליסטית", וירו זיקוקים בכינון ישיר תוך כדי יידוי אבנים והצתת רכוש. כוחות המשטרה שהגיעו למקום פיזרו את המהומות תוך שימוש באמצעים מתאימים, לאחר שהתעורר חשש לפגיעה של המתפרעים.

עשרות בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש (חטיבת דוברות המשטרה)

בסריקות שבוצעו במהלך פיזור המהומות מצאו כוחות המשטרה עשרות בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש. האירוע התרחש על רקע הבחירות למועצה שצפויות להתקיים ביישוב בשבוע הבא.

"משטרת ישראל תפעל להשבת הסדר הציבורי ותמנע בתוקף הפרות סדר וגילויי אלימות. התנהגות משולחת רסן ואלימה זו מעמידה בסכנה את חיי התושבים ועלולה לגרור את הישוב כולו למסכת אלימות מתמשכת", נמסר מהמשטרה. "נפעל במלוא הנחישות מול הגורמים המזינים את התבערה, תמצה את הדין עם המתפרעים ותקיים נוכחות קבועה בכפר עד להרגעת הרוחות".

גם אתמול אירעו מהומות אלימות בכפר, כאשר שני בני אדם נפצעו קל-בינוני. באותו אירוע עשרות תושבים התפרעו ותקפו זה את זה, השליכו אבנים, הציתו פחי אשפה ואף ירו זיקוקים לכל עבר. המשטרה התערבה בזריזות כדי למנוע את התרחבות האלימות.

כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום בכדי לנסות ולהרגיע את הרוחות. המשטרה עצרה 23 בני אדם בחשד למעורבותם בקטטה ההמונית. כוחות מד"א שהגיעו אף הם לאזור פינו את שני הפצועים בתקרית לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.