"מחאת האופנועים תהיה קטנה לעומתנו"

ביום ראשון הקרוב צפויות עיריית תל אביב יפו והמשטרה להתחיל לקנוס רוכבי אופניים שיירכבו על המדרכות - והרוכבים לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה. "לנהגים אנחנו שקופים, ועכשיו יקנסו אותנו במדרכה - מישהו כאן התבלבל", הצהירו - ויצאו לרכיבת מחאה ברחבי העיר

כ-150 רוכבי אופניים התכנסו היום (שישי) בכיכר רבין בתל אביב כדי למחות על תכנית המשטרה ועיריית תל-אביב-יפו לקנוס רוכבי אופניים בסכום של 250 שקלים במידה וירכבו על המדרכות. התכנית צפויה לצאת לדרך כבר ביום ראשון הקרוב, עם תום חול המועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשביל הנהגים אנחנו שקופים, ועוד 48 שעות השוטרים ייתנו לנו דוחות כשנרכב על המדרכה - מישהו כאן התבלבל", אמר יושב ראש עמותת "ישראל בשביל אופניים" יותם אביזוהר. לדבריו, "אם המחאה שלנו תצא לדרך ביום ראשון בשעה 8:00, מחאת האופנועים תהיה כסף קטן לידה. אם נתגייס, נשפיע".

"מישהו כאן התבלבל" (שירי בלומברג)

הרוכבים התאספו בכיכר כשהם נושאים שלטים עם סיסמאות כגון "העם דורש שבילים למדוושים", ויצאו לרכיבה מחאתית בכבישי העיר. "נרכב ביחד על הכביש כגוש אחד, נעשה מלא רעש ונפגין נוכחות בצירים מרכזיים בתל אביב שחסרים בהם שבילי אופניים", הוסבר בעמוד האירוע בפייסבוק, "נראה לעירייה ולנהגים כמה אנחנו צריכים מרחב רכיבה בטוח משלנו".

"אנחנו שקופים לנהגים" (שירי בלומברג)

עוד ביקשו המארגנים בעמוד הפייסבוק להדגיש כי מדובר במחאה שהיא לטובת אזרחי העיר כולם: "חלאס עם העניין הזה של רוכבי אופניים נגד הולכי רגל: תתחילו לפרגן לתחבורה ירוקה, ולהשתמש במיסים שלנו לתשתיות נורמליות. נשמור אחד על השני, יהיה כיף!", סיכמו.