הזמין דרכון - וקיבל זהות חדשה

שחף רז החליט לנצל את שירות רשות האוכלוסין ולחדש את דרכונו באמצעות הדואר, בתקווה שיספיק לבלות סוף שבוע רומנטי בחו"ל עם חברתו בשבועות הקרובים. למרבה ההפתעה, הדרכון החדש אמנם הגיע לביתו - אבל עם תמונת זר. "עכשיו אצטרך לקחת יום חופש ולגשת אליהם פיזית, בדיוק הדבר ממנו ניסיתי להמנע", הוא זועם

הדרכון החדש - עם התמונה המפתיעה (שחף רז)

שחף רז תיכנן לטוס ביוני הקרוב לחו"ל, וקיווה להספיק להמריא לסוף שבוע זוגי עם החברה עוד לפני בעסקה של הרגע האחרון. לכן מיהר לחדש את דרכונו, ושמח להסתייע בשירות רשות האוכלוסין שמאפשר מילוי טופס מקוון ושליחת הדרכון הישן בדואר בצירוף שתי תמונות פספורט. "שלחתי את הדרכון לחידוש בדואר, אחרי שמילאתי טפסים ושילמתי באינטרנט על התהליך", שיחזר בשיחה עם חדשות 2 Online, "שלחתי כמובן בדואר רשום, כי זה בכל זאת דרכון - ולמרות שהבטיחו לי שזה יגיע תוך עשרה ימים, זה לקח שלושה שבועות".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדרכון החדש הגיע במעטפה - יחד עם שתי התמונות ששלחתי", סיפר. ובדרכון החדש? תמונה של אדם זר לחלוטין. "ניסיתי לתפוס נציג טלפוני ללא הצלחה, כי חול המועד עכשיו, ואז שלחתי הודעה די כועסת בעמוד הפייסבוק שלהם", סיפר, "הם חזרו אליי למחרת - והציעו לי להשתמש בשירות הטלפוני".

רז החליט להעלות לפייסבוק פוסט המתאר את האבסורד - הדרכון עם התמונה השגויה, בצירוף שתי התמונות שלו עצמו. "יש לי חבר שעובד כמאבטח ברשות שדות התעופה, ומסתבר שהם רואים לא מעט מקרים של טעויות בדרכונים", מגלה רז, "אני לא יודע אם זו תופעה, אבל שמעתי על מקרים נוספים אחרי שפרסמתי את הפוסט שלי".

"אני כבר לא אסמוך על הדואר, כי הבנתי שזה לא יעמוד בזמנים, אז איאלץ לקחת יום חופש - בדיוק מה שניסיתי להמנע ממנו - ולגשת פיזית לרשות האוכלוסין עם כל הניירת", כועס רז. עם זאת, הוא מתכוון לסרב לשלם פעם נוספת עבור חידוש הדרכון. "אני ממש לא מתכוון לשלם שוב על הטעויות שלהם, אבל יש לי תחושה שזה לא יהיה קל", הוא מודה.