קריית גת: חולדות התגלו במטבח גן הילדים

הורי הילדים בגן מנחם של רשת עמותת חב"ד התבשרו בהודעת טקסט על סגירת הגן בכדי לטפל במפגע כשבוע לפני פסח, מבלי שהנהלת הגן תדאג למסגרת חלופית לילדים. "קרוב לוודאי שאם ההורים לא היו מבחינים בחולדות, המצב היה נמשך", טענו ההורים. הנהלת הרשת: "פועלים למציאת פתרון ראוי"

אוכל במטבח הגן

הורי הילדים בגן מנחם שבקריית גת, המשתייך לרשת גני הילדים של עמותת חב"ד, קיבלו בשבוע שלפני חג הפסח הודעה חריגה על סגירת הגן. הסיבה - מכת חולדות במבנה הגן. ההורים שהתבשרו על התופעה בהודעת טקסט, נאלצו לדאוג למסגרת חלופית לילדיהם מבלי שקיבלו מידע על הטיפול במפגע, זאת לאחר שלטענתם - הנהלת הרשת מודעת למצב כבר זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת הטקסט שהועברה להורים ביום שלפני סגירת הגן, הם הופנו לרכזת הגן. הורים רבים ניסו ליצור קשר עם הגננת בטלפון ובהודעות טקסט, אולם לטענתם - הם לא נענו. כך, בשבוע שלפני חג הפסח, נאלצו ההורים לדאוג למסגרת לילדים ולשלם על כך כסף, כשאין ברשותם מידע על הנעשה בגן ועל הצפי לסיום הטיפול במפגע.

בנוסף, ההורים טוענים כי בהנהלת רשת הגנים יודעים זמן רב על המפגע, אך הדברים טויחו במשך תקופה ארוכה. בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online ניתן לראות במטבח הגן את מעבד המזון מלא באוכל שהוכן עבור הילדים, מה שמעיד על אפשרות שהחולדות כבר היו במקום בזמן שהילדים היו בגן.

חולדה ליד המזון

"קרוב לוודאי שאם ההורים לא היו רואים את החולדות, המצב היה נמשך עד שהיה קורה משהו לאחד הילדים", מספרת ע', אם לפעוט בן שנה וחצי שנמצא בגן. "בחצי שנה האחרונה הבן שלי חטף התקפי אסטמה והיה מאושפז בבית חולים יותר משלוש פעמים, עכשיו אנחנו מבינים שזה כנראה בגלל המצאות החולדות, הפרווה שלהם הזיקה לו".

בשבוע הבא, אמורים הילדים לשוב לגן מנחם, אולם טרם ניתנו האישורים המתאימים לפתיחתו מחדש לאחר שבמקום בוצע טיפול הדברה. עד כה לא נמצא גן חלופי לקלוט את הילדים וההורים יאלצו למצוא שוב מסגרות לילדיהם.

מטעם מפרקת העמותה נמסר: "מיד עם קבלת התלונות בנוגע לקיומם של חולדות במעון הוזמן למקום מדביר מקצועי. מתוך דאגה לשלומם ובריאותם של הילדים, ועד לפתרון הבעיה וקבלת האישורים המתאימים, המעון יהיה סגור. אנו פועלים במקביל למציאת פתרון ראוי, לרבות בפנייה שנערכה למשרד הכלכלה והתעשייה, לקבלת אישורו להעברת הפעילות באופן זמני למבנה חלופי".

לפניות לכתבת: ch2news.avivitm@gmail.com