זיקוקים וירי: קטטה המונית בכפר מנדא

עשרות מתושבי כפר מנדא שבגליל יצאו לרחובות על רקע המתיחות לקראת הבחירות למועצה המקומית בשבוע הבא. לפחות 23 מתפרעים נעצרו. שניים מהמשתתפים בקטטה נפצעו באורח קל-בינוני. צפו בתיעוד

שני בני אדם נפצעו קל-בינוני בקטטה המונית פרצה לפנות בוקר (חמישי) בכפר מנדא שבצפון הארץ: עשרות תושבים התפרעו ותקפו זה את זה, השליכו אבנים, הציתו פחי אשפה ואף ירו זיקוקים לכל עבר. המשטרה התערבה בזריזות כדי למנוע את התרחבות האלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד החריג נראים קרבות הרחוב שפרצו בשטח המועצה. המוני בני אדם יידו אבנים ואף החלו בירי מסיבי של זיקוקים. נזק רב נגרם לרכוש ולמבנים במקום.

כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום בכדי לנסות ולהרגיע את הרוחות. המשטרה עצרה 23 בני אדם בחשד למעורבותם בקטטה ההמונית. כוחות מד"א שהגיעו אף הם לאזור פינו את שני הפצועים בתקרית לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. מבדיקה ראשונית עולה כי האירוע התרחש על רקע הבחירות למועצה שצפויות להתקיים ביישוב בשבוע הבא.

"משטרת ישראל פועלת במהירות ובנחישות כנגד ארועי הפרת הסדר הציבורי", נמסר מהמשטרה לאחר התקרית החריגה. "אירועים מסוג זה מטילים צל כבד על חיי התושבים ואיכות חייהם, ועלולים לגרום פגיעה אנושה במרקם היחסים ביניהם".