"זיכרון בסלון" - גם בבית הנשיא

6 שנים לאחר שהחל, מגיע הפרויקט החברתי למשכן נשיא המדינה. ריבלין ורעייתו נחמה יארחו השנה מפגש בו ישתתפו 20 אורחים שישמעו את סיפורו של ניצול השואה מאיר גינוסר, ששרד את זוועות אושוויץ ובוכנוולד, וידונו בחשיבות ההנצחה והזיכרון

יארחו את הפרויקט לראשונה. הנשיא ורעייתו (פלאש 90)

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה יארחו בשבוע הבא לראשונה בבית הנשיא את פרויקט "זיכרון בסלון" - אירוע שיפתח את סדרת המפגשים שנערכת מדי שנה ברחבי הארץ בערב יום השואה, בהם מתארחים חברים ואורחים בבתים פרטיים משוחחים ושומעים עדות של ניצול שואה או עדות של בן הדור השני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסלון בית הנשיא יתכנסו כ-20 משתתפים לשמוע את עדותו של מאיר גינוסר, יליד פולין שניצל מהמחנות אושוויץ ובוכנוולד. לאחר עדותו יוזמנו המשתתפים להגיב אף הם ולקיים דיון על חשיבות זיכרון השואה. בנוסף, יתקיים חלק אומנותי בהשתתפות ההרכב "עילי בוטנר וילדי החוץ".

"זיכרון בסלון" הוא פרויקט חברתי שהחל לפני שש שנים בסלון דירה בו התכנסו בספונטניות כמה עשרות חברים שהרגישו שהזיקה ליום הזיכרון לשואה ולגבורה נחלשת וביקשו למצוא דרך אישית, רלוונטית ומשמעותית לעסוק בנושא. היוזמה מציעה דרך נוספת לציין את זיכרון השואה, במפגש אינטימי בסלון הבית.

פרוייקט "זיכרון בסלון" (פייסבוק)

ב-2015 השתתפו כ-150 אלף מארחים ומתארחים בערבי "זיכרון בסלון", השנה נערכים מובילי היוזמה לחצי מיליון משתתפים בבתים שונים, בהם גם מועדונים חברתיים והוסטלים של פגועי נפש, פנימיות, בתי כלא, קהילות של מבקשי מקלט, מעונות ומסגרות של נוער במצבי סיכון, אנשים עם צרכים מיוחדים, דרי רחוב ועוד רבים.