נתניהו: לבחון האם הופעת הורי מחבלים מול תלמידים היא הסתה

ראש הממשלה פנה ליועץ המשפט מנדלבליט והורה לו לבחון את המקרים בהם הורי מחבלים הופיעו בפני ילדי בית ספר יסודי בג'בל מוכבר. בין אלו שדיברו: אביו של המחבל מהפיגוע באוטובוס בארמון הנציב, ובני משפחתו של מחבל שתקף ישראלים בשער שכם

משפחת המחבל הופיעה בפני ילדים (TPS)

חינוך, או הסתה?: ראש הממשלה נתניהו הורה היום (שלישי) ליועמ"ש מנדלבליט לבחון האם הזמנת הורי מחבלים לדבר בפני ילדי בית ספר היא הסתה. ההנחיה של נתניהו מגיעה בעקבות הזמנתו של אביו של המחבל מהפיגוע בארמון הנציב, בו נרצחו 3 ישראלים לדבר בפני ילדי בית הספר בג'בל מוכבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבועיים הוזמן מוחמד עליאן לדבר בפני תלמידי בית הספר היסודי בשכונה הסמוכה לארמון הנציב בירושלים. מוחמד, הוא אביו של בהא עיאן, שיחד עם מחבל נוסף רצחו שלושה ישראלים בפיגוע באוטובוס בשכונה היהודית בחודש אוקטובר.

על פי עמוד הפייסבוק של בית הספר שבמזרח ירושלים, עליאן הוא לא היחיד שהוזמן לדבר בפני הילדים. באירוע השתתפו גם בני משפחתו של מוחמד עלי, שביצע פיגוע דקירה בשער שכם.

המחבלים שביצעו את הפיגוע

בית הספר של ג'בל מוכבר לא מתוקצב על ידי המדינה, אלא באופן פרטי ולמרות זאת השאלה בענייניו תדרוש התייחסות של היועץ המשפטי לממשלה. מנדלביט יצטרך להכריעהאם הדברים שנאמרו באירועים ועצם קיומם הם בגדר הסתה.