שיא השרב: שריפות ברחבי הארץ‎

כוחות כיבוי רבים ממשיכים במאמצים להשיג שליטה מלאה על השריפה הגדולה באזור מצובה בגליל המערבי. שריפות נוספות השתוללו במספר מוקדים ברחבי הארץ ויישובים נותקו מחשמל. השרב הכבד צפוי להישבר בשעות הלילה

השרב הכבד שמורגש מאז שעות הבוקר (שלישי) ברחבי הארץ מגיע אחר הצהריים לשיאו ולאורך החוף נרשמות טמפרטורות גבוהות ב-12-15 מעלות מאלו שנמדדו שם באותה שעה אתמול. גם החשש משריפות התממש: בגליל המערבי ובעמק יזרעאל משתוללות שתי דליקות ענק ושריפה נוספת פרצה באזור גן יבנה. בעקבות כך נותקו היישובים מצובה, כברי ועבדון מחשמל. זמן קצר לאחר מכן חזר זרם החשמל. גם סמוך לגשר הפקק בנהר הירדן פרצה שריפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארבעה צוותי כיבוי הגיעו לגשר, הסמוך ליישוב יסוד המעלה, והשתלטו במהירות על הלהבות. לא נשקפה סכנה למטיילים באזור. 10 צוותי כיבוי ו-4 מטוסי כיבוי הוזעקו בשל הדליקה שמשתוללת מול היישוב מצובה בגליל המערבי, לכיוון העיר שלומי. מאות דונמים כבר נשרפו, בהם גם מטעי בננות, וטרם הושגה שליטה על האש - אך לא נשקפת סכנה ליישובים. בעקבות העשן הכבד סגרה המשטרה לתנועה את כביש 70 בקטע שבין מצובה לשלומי לשני הכיוונים.

השריפה בגשר הפקק, היום (דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

שריפה נוספת פרצה ביער ובשטח פתוח בתל יזרעאל. למקום הוזעקו 10 צוותי כיבוי ושני מטוסים. שריפה שלישית משתוללת בין גן יבנה לבסיס חצור. למקום הוזעקו צוותי כיבוי ומטוסים מבסיס חצור. לאחר חקירה של קצין חקירות עפולה, מסקנתו הייתה כי מדובר ברשלנות מטיילים, שהדליקו מנגל שהושאר עם גחלים על צמחיה יבשה.

שיאי החום מורגשים בשעה זו לאורך החוף ובצפון הנגב. ביישובים ניצן וגילת נמדדו 40 מעלות, ובתל אביב לא פחות מ-39 מעלות - עלייה של 15 מעלות לעומת אתמול. 39 מעלות נרשמו גם בשדרות, לוד ובית שאן. ביטבתה, חיפה, מודיעין, באר שבע ונהריה לעומת זאת נהנים מ"קרירות" יחסית - עם 38 מעלות.

השריפה באזור מצובה

מצטננים בשמורת נחל שניר (חדשות 2)

בורחים מהחום בנחל דוד (רשות הטבע והגנים)

החום הכבד שנרשם בכל הארץ לא הרתיע את המטיילים, וכ-200 אלף ישראלים יצאו גם היום לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים, אך באופן טבעי העדיפו את אתרי המים כמו נחל בניאס, עין גדי ועין פרת. לנחל ג'ילבון הוזעקו יחידת חילוץ גולן והיחידה המשטרתית של מחוז צפון כדי לחלץ מטיילת שהתייבשה.

מטיילים בנחל כזיב (רשות הטבע והגנים)

בכינרת דווקא התקרר מעט (חדשות 2)

גם בכינרת נרשמה היום תפוסת נופשים גבוהה במיוחד, לאחר ש-25 אלף בני אדם גדשו את חופי הימה. דווקא שם הורגשה היום התקררות קלה ובאזור נמדדות טמפרטורות של 32-35. בצפת נעים היום הרבה יותר, עם 29 מעלות, אבל מי שבאמת ירצה להצטנן יצטרך להצפין עד החרמון, שם נמדדו אחר הצהריים 18 מעלות בלבד.